"Ако хората от федерацията не започнат да дават условия за подготовка и не спрат всички тези скандали, да, няма да се състезавам под български флаг", обяви българският плувец Антъни Иванов пред БНТ след скандалите около в последните дни. Иванов все още чака данаучи кога ще влезе в сила накзанието му за нарушение на антидопинговия контрол, като в последните дни отправи сериозни критики и към Федерацията по плувни спортове.
Българският плувец Антъни Иванов даде интервю за предаването "Денят започва" по БНТ, в което коментира за пореден път скандалите около себе си, двугодишното му наказание, за което БОК информира през миналата седмица, както и случилото се на "Нямам време за почивка, обратно съм в басейна. Хващате ме в Стара Загора, където прекарвам малко време с приятелката ми в нейния роден град и след това се отправям към Варна, за да се готвя с моя отбор ПСК "Черно море", с който станахме шампиони на България за пореден път напук на всичко. Лятото се развива по план и се радвам да съм отново в басейна след 4-5 месечна пауза. Много е трудно да се готвя по време на всякакви такива премеждия с федерации, с БОК и с медиите. Въобще не мога да се фокусирам върху плуването. Засега се справям, но се надявам всичко това да спре, тъй като не ми е приятно да съм в центъра на разни скандали", сподели Антъни.
"Да, получих заплаха. Не искам и няма за какво да се извиня. Единствено съжалявам, че момчетата от националния отбор не са застанали зад мен все още, защото те знаят, че трябва промяна. Надявам се в скоро време да излязат и те също да кажат истината. Рано или късно това трябва да се случи и да има промяна. Тази промяна аз я поисках още преди две години, когато всички момчета бяха наказани за допинг", заяви 23-годишният плувец. "Не мога да ви кажа от кого идват заплахите към мен. Той може да ви сподели. Надявам се да излезе и да сподели какво е казал, кога го е казал и защо го направи точно преди основната ми дисциплина. Това беше сериозен удар под кръста, имайки предвид, че близките ми бяха там. Дори малката ми сестричка чу тези заплахи. Засега обаче предпочитам да не казвам нищо и да се концентрирам върху плуването и да гледам към Олимпиадата в Париж", каза още участникът ни на Игрите в Токио 2020. /БГНЕС







Нови 9 депутати от "Прогресивна България" положиха клетва в НС
Петков: Моделът на Путин не е мир, а пауза преди нова инвазия
Колко бързо би свършила войната в Украйна, ако Путин "изчезне"?
Йорданова: Реформата в съдебната власт е в начална фаза
От ДПС искат парламентарна комисия за случая "Петрохан"
САЩ и Дания преговарят за изграждане на нови военни бази в Гренландия
Хибридът ви харчи твърде много? Ето къде грешите
Автопилотът на Tesla носи десетки милиони долари печалба
Край на ерата Saab: последните произведени автомобили се продават
Европа вече е инвестирала 200 милиарда евро в електромобили
Ярослав Амосов е готов за големите имена след UFC 328
Лас Вегас ще приеме Световното първенство по борба през 2027 година
Василий Ломаченко се завръща
Хамзат Чимаев ще се бори с Дилън Данис на RAF 10
Афазия – когато думите изчезват
Имунотромбоза – как имунната защита води до запушване на микросъдовете?
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Коментари
Напиши коментар13:40 | 5 юли 2023 г.
Напиши коментар