Легендата на американския футбол О Джей Симпсън почина на 76-годишна възраст, съобщи неговото семейство. Причина за кончината на бившия рънинг бек е раково заболяване, с което той се е борил от дълго време.
"На 10 април нашият баща Орентал Джеймс Симпсън загуби своята битка с рака. Той бе обграден от децата и внуците си. Неговото семейство призовава за уединение и спокойствие", написаха семейство Симпсън в социалните мрежи.
Като футболист О Джей Симпсън е една от най-големите звезди в Националната футболна лига. Той играе за Бъфало Билс между 1969 и 1976 година. След това той играе два сезона и за Сан Франциско 49ърс.
Като играч на Бъфало Симпсън печели приза за "Най-полезен играч" през 1973 година. Той е избран пет пъти за участие в Про Боул ("Мача на звездите"), четири пъти е лидер по пробягани ярдове и два пъти по отбелязани тъчдауни. Той обаче така и не става шампион в НФЛ, но има титла от Колежанското първенство, а през 1968 година взима и най-престижната награда в американския спорт за спортисти в университета - трофея "Хайсман".
След края на кариерата си като футболист О Джей Симпсън участва в редица телевизионни продукции.
В средата на 90 години О Джей Симпсън се превръща в един от най-популярните американци, след като е обвинен за убийството на втората си жена Никол Браун и нейния нов приятел Рон Голдман. През 1994 година той е задържан в полицейско преследването, предавано на живо по телевизията и останало с легендарен статут в историята на американската телевизия.
Въпреки че всички доказателства сочат, че точно Симпсън извършва жестокото двойно убийство, адвокатският екип на Симпсън, воден от Роберт Кардашиян, успява да му издейства оправдателна присъда заради увреждане на уликите при събирането им от страна на прокуратурата.
През 2007 година Симпсън прави грабеж на казино, за което през 2008 година е осъден на 33 години затвор от съд в щата Невада. Той напуска затвора през 2017 година за добро поведение, а през 2021 година всички обвинения към него бяха напълно свалени.
О Джей Симпсън бе приет в "Колежанската зала на славата" през 1983 година и в "Залата на славата на НФЛ" през 1985 година.
On April 10th, our father, Orenthal James Simpson, succumbed to his battle with cancer.
He was surrounded by his children and grandchildren.
During this time of transition, his family asks that you please respect their wishes for privacy and grace.
-The Simpson Family
— O.J. Simpson (@TheRealOJ32) April 11, 2024








Космическият белег на близо 4 млрд. години: Учени изровиха най-стария кратер на Земята
От "Златната игла" до Кан: Пътят на Ивет Бианки в света на висшата мода
Гълъб Донев: Бюджетът за 2026 година е такъв, защото реалността го налага
Доказаха ли, че има живот на Марс?
ГЕРБ разочаровани от бюджета на ПБ, очаквали да е по-амбициозен
Хотелиери пищят: Толкова зле не е било досега
Нови данъци и такси за паркиране трябва да изгонят SUV от градовете
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Ако Кубрат Пулев беше победил Мурат Гасиев, можеше ли да стане световен шампион?
Джон Джоунс посочи фаворита за Махачев – Гари
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Иън Гари обясни защо подписа с Еди Хърн: Искам повече хора да знаят кой съм
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар13:46 | 24 апр 2024 г.
00:29 | 12 апр 2024 г.
21:37 | 11 апр 2024 г.
20:31 | 11 апр 2024 г.
20:24 | 11 апр 2024 г.
19:42 | 11 апр 2024 г.
Напиши коментар