Доскорошният футболист на Борусия Дортмунд Якуб Блашчиковски е на път да нагнети напрежението между "жълто-черните" и кръвния им враг Шалке.
След като премина в италианския Фиорентина полузащитникът разкри, че е отказал предложение на "кралско-сините".
"Шалке ме искаше на всяка цена, но заради уважението си към феновете на Борусия Дортмунд не се възползвах от това предложение. Все още смятам, че във футбола и живота парите не са най-важното", сподели 29-годишният поляк.
Деликатният момент обаче е, че от Шалке отричат да са искали играча. Нещо повече - от Гелзенкирхен твърдят, че Куба им е бил предлаган, но те са отказали.
"Това е пълна глупост! Агентът на Блашчиковски ни предложи футболиста няколко пъти и ни питаше каква заплата може да получи при нас. Но аз така и не му отговорих. Никога не е имало преговори между нас", отсече спортният директор на Шалке Хорст Хелдт.
В интернет-пространството феновете на Борусия Дортмунд изпратиха Блашчиковски като герой и му благодариха за вярната 8-годишна служба на стадион "Сигнал Идуна Парк".
Както е известно, заради честите си контузии напоследък халфът загуби формата си и не попадна в плановете на новия треньор Томас Тухел.







Шишков: До седмица ще има решение за възстановяването на пътя Смолян - Пампорово
Производителите на оранжерийни домати са на ръба на оцеляването
СОС връща за ново обсъждане проекта за 22-етажна сграда в кв. "Младост"
Акция срещу имотната мафия в София: Арестуваха Джеймса за многомилионни измами
Областният управител на Сливен е с отнета заради алкохол книжка в Германия
Промяната: Пеевски вече влиза в Народното събрание като редовен гражданин ВИДЕО
СОС прие: Общината придобива скулптурните фигури от Паметника на Съветската армия
Синьо-зелен диамант беше продаден за над 17 млн. долара на търг
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Ергюнал Себахтин и Златислава Чуканова откриват участието на България в Белград
Рикардо „Франжиня“ Милер: „Бразилското Жиу Жицу няма шанс да влезе в Олимпиадата"
Джарон Енис се отказва от временната титла на WBA за шанс срещу Заяс
Стивън Джерард тренира с легендата Буакау в Тайланд (ВИДЕО)
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
Десетки се провериха във ВМА за високо кръвно налягане
Как да разпознаваме най-рисковите добавки в ултрапреработените храни?
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар