Борусия Дортмунд надигра най-неудобния си противник напоследък Хамбургер с 3:0 в мач от 30-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк".

"Жълто-черните" се активизираха към края на първата част, когато 17-годишният Кристиан Пулишич вкара първия си гол в Бундеслигата, а малко преди паузата Адриан Рамос удвои.

В началото на второто полувреме вратарят Рене Адлер беше изгонен заради нарушение срещу Кагава пред наказателното поле. За капак Екдал се контузи четвърт час преди края, когато гостите вече нямаха право на нови смени. Четири минути преди края Рамос вкара втория си гол в срещата.

Борусия Дортмунд събра 71 точки и остана на седем зад лидера Байерн. Хамбургер е 11-и с 34 пункта, но е само на три точки от зоната на изпадащите.

Гостите тръгнаха малко по-дейно и още в самото начало Николай Мюлер отправи точен, но доста слаб удар в ръцете на Роман Бюрки. При първата акция за домакините Бендер стреля встрани от вратата.

Преди да изтече четвърт час игра отново Николай Мюлер пробва късмета си. Този път той отправи тежък удар от петнайсетина метра, но кълбото профуча покрай левия страничен стълб.

Малко след това отбраната на домакините беше матирана, но Бюрки спаси своите. Пиер-Мишел Ласога копна много технично за Иличевич, който излезе зад гърба на отбраната и стреля с глава, но вратарят се намеси блестящо.

В средата на първото полувреме Пулишич отправи силен удар, но се получи рикошет. Последваха доста скучни минути, в които и двата отбора не направиха нищо сериозно.

Десетина минути преди паузата влезлият като резерва Свен Шиплок получи уникален подарък. Той остана сам срещу Бюрки, но се забави и позволи на Матс Хумелс да му отнеме в последния момент.

В 38-ата минута Борусия откри резултата, а Кристиан Пулишич реализира първия си гол в Бундеслигата. Хумелс подаде на младока, който първо си спря и после намери близкия ъгъл с прецизно изпълнение.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x453l6n" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x453l6n_christian-pulisic-goal-hd-u2013-borussia-dortmund-1-0-hamburger-sv-16-04-2016-hd_sport" target="_blank">Christian Pulisic Goal HD u2013 Borussia...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/adnan-kamberi" target="_blank">adnan-kamberi</a></i>

Дортмунд нанесе втори удар още при следващата си смислена атака. Адриан Рамос получи отляво, навлезе в наказателното поле и след като преодоля двама бранители, прати топката в десния ъгъл с диагонален изстрел.

Adrian Ramos Goal Dortmund 2 - 0 Hamburger SV... by goals5

Хамбургер започна да играе твърдо веднага след почивката. Първо не беше отсъдена явна дузпа за фаул на Остржолек срещу Пулишич, но реферът си глътна свирката. Все пак арбитърът Фриц нямаше какво да стори малко по-късно, когато Шинджи Кагава беше спънат от Рене Адлер и вратарят получи директен червен картон.

В средата на второто полувреме Адриан Рамос получи добра възможност, финтира Дробни и стреля с левия крак, но във външната страна на мрежата.

Влезлият като резерва Пиер-Емерик Обамеянг стреля от пряк свободен удар в 84-ата минута, но много неточно. После Обамеянг центрира за Рамос, който би с глава над напречната греда.

В 86-ата минута обаче Борусия направи аванса си класически. Дробни отрази удар на Кагава извън наказателното поле, но Рамос дебнеше на добра позиция и направи добавка.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x453ugc" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x453ugc_3-0-adrian-ramos-goal-hd-dortmund-vs-hamburger-sv-17-04-2016_sport" target="_blank">3-0 Adrian Ramos Goal HD - Dortmund vs...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/football3live" target="_blank">football3live</a></i>

Борусия Дортмунд - Хамбургер 3:0

1:0 Кристиан Пулишич - 38'
2:0 Адриан Рамос - 44'
3:0 Адриан Рамос - 86'

Червен картон (директен): Адлер (Хамбургер) - 52'

Дортмунд: Бюрки, Бендер, Хумелс, Гинтер (Шмелцер - 75'), Паслак, Шахин, Гюндоган (Ляйтнер - 65'), Пулишич, Кастро (Обамеянг - 75'), Кагава, Рамос

Хамбургер: Адлер, Клебер, Спахич, Сакаи, Остржолек, Екдал, Качар (Дробни - 54'), Холтби, Н. Мюлер (Грегорич - 67'), Иличевич, Ласога (Шиплок - 35')