Борусия Дортмунд излезе с третия най-млад стартов състав в историята на Бундеслигата при снощното равенство 1:1 срещу Херта. Средната възраст на тима беше 22.9 години.

През първото полувреме рурци отправиха едва два удара, но след пазуата имаха 13 изстрела. След 93 мача за първенство играч на Борусия отново видя червения картон. Получи го Емре Мор.

Цели четирима футболисти на домакините бяха под 21-годишна възраст: Мерино (20), Мор (19), Паслак и Пулишич (и двамата по 18).

За първи път през този сезон Дортмунд загуби точки у дома в Бундеслигата, но пък 25 поредни мача няма поражение на своя стадион. Това е нов клубен рекорд.

Що се отнася до мачовете в петък вечер, "жълто-черните" са в серия от 23 поредни мача без загуба, от които имат 16 победи. За последно те загубиха в този ден през 2004 година.

Пиер-Емерик Обамеянг профука чисто голове положение (нацелвайки гредата) и дузпа. След това обаче той се реваншира частично и се разписа. За него това е шести гол за сезона и габонецът оглави еднолично листата на голмайсторите.

Борусия се пропуква след почивките: през този сезон тимът е допуснал седем гола, като шест от тях са паднали през вторите полувремена.