Неофициалният дебют на головата машина Ерлинг Халанд за Борусия Дортмунд се оказа несполучлив, защото вестфалци загубиха с 0:2 от Майнц в Марбея във втората си проверка за деня. Преди това беше подчинен холандският Фейенорд Ротердам с 4:2.

Контролата с Майнц се оказа и последен мач за "жълто-черните" в испанския курорт за тази зима. Утре отборът лети за Дортмунд, където ще се готви за старта на пролетния полусезон в Бундеслигата.

Головете за Майнц реализираха Онисиво в 45-ата минута и Ниакате в 54-ата. Халанд влезе за старта на второто полувреме и имаше добра възможност към края на мача, но вратарят Флориан Мюлер спаси. В игра се появиха и контузените доскоро Пако Алкасер и Торган Азар.

Съставът на Борусия Дортмунд: Хитц, Аканджи, Загаду, Морей, Шулц, Рашъл (Ферай - 72'), Гьотце, Брандт, Азар (Фюрих - 63'), Алкасер (Боямба - 80'), Ларсен (Халанд - 46')