Ерлинг Халанд беше единственият светъл лъч за Борусия Дортмунд при вчерашното поражение с 1:3 от Лацио на старта на Шампионската ига, пишат германските медии.

Вестфалци изиграха много слаб мач най-вече през първото полувреме , записвайки 26-а загуба при 61 гостувания в Шампионската лига, при 13 равенства.

Норвежецът намали пасива на своите двайсетина минути преди края, като това беше негов трети гол за клуба в третия му мач в турнира. Младият таран има общо 11 попадения в 9 мача в Шампионската лига.

Борусия загуби за 19-и път от италиански съперник от общо 36 дуела. Победите срещу противници от Ботуша остават 12.

Интересното е, че Дортмунд винаги губи в Рим, но побеждава на реванша. Това се случи през 1993 година срещу Рома (2:0) и през 1995 година срещу Лацио (2:0).