Борусия Дортмунд победи Арминия Билефелд с 3:0 в мач от 23-ия кръг в германската Бундеслига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Пресата на вицешампионите беше свирепа още от самото начало, но завършващите удари на Рафаел Герейро и Джио Рейна бяха неточни. Преди изтичането на половин час игра капитанът Марко Ройс разтресе напречната греда.

Вратарят на гостите Стефан Ортега на два пъти спаси удари на Ерлинг Халанд в края на първото полувреме, а изключително активният Рейна намери мрежата, но от нейната външна страна.

"Жълто-черните" откриха резултата в 48-ата минута чрез Махмуд Дахуд, получил подаване от направилия страхотен пробив по лявото крило Джейдън Санчо. Само десет минути след това Санчо удвои от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марко Ройс.

В 81-ата минута Рейниер вкара с първото си докосване в срещата, получавайки хубаво подаване от Ерлинг Халанд.

Така Борусия Дортмунд събра 39 точки и се изкачи на пета позиция, докато Арминия е в зоната на изпадащите с 18 пункта.

Борусия Дортмунд - Арминия Билефелд 3:0

1:0 Махмуд Дахуд - 48'
2:0 Джейдън Санчо - 58', дузпа
3:0 Рейниер - 81'