Борусия Дортмунд очаквано победи Вердер Бремен с 4:1 в мач от 29-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк". С дежурни две попадения се отчете Ерлинг Халанд, който вече има 23 гола в първенството този сезон.

Малко преди изтичането на четвърт час игра смехотворната през целия сезон отбрана на Борусия беше "хваната" по елементарен начин. Максимилиан Егещайн пусна хитър пас от дълбочина, а Милот Рашица се измъкна от засадата и завърши хладнокръвно.

Веднага след това Юлиан Брандт изпорти златна възможност за вицешампионите. Все пак в 29-ата минута те изравниха резултата след много класна продължителна акция, минала през двата фланга. Джовани Рейна получи пред дъгата на наказателното поле и изстреля свиреп снаряд, намерил горния десен ъгъл.

Само пет минути след това дортмундци осъществиха пълен обрат, благодарение на точното попадение на Ерлинг Халанд от бялата точка с левачката. Дузпата пък беше отсъдена за нарушение на Кевин Мьовалд срещу капитана на домакините Марко Ройс.

В 38-ата минута норвежката голова машина вкара още веднъж - на празна врата. Този път той получи топката пред голлинията след пробив на Рейна и комични рикошети в краката на футболисти на Вердер.

В началото на второто полувреме Марко Ройс беше най-активен и първо негов изстрел беше спасен, а след това капитанът би малко покрай целта. При първата си опасна атака след паузата Вердер можеше да намели, но Егещайн нацели гредата.

Близо четвърт час преди края на редовното време резервата Джошуа Сърджънт също получи златен шанс на фронтална позиция, но вратарят Марвин Хитц спаси.

В 83-ата минута Халанд заби страхотно попадение с глава и оформи своя хеттрик, но... попадението правилно беше отменено веднага заради засада. Само четири минути обаче след това Матс Хумелс сложи точка на спора, вкарвайки с глава и рамо при изпълнение на корнер. В крайна сметка попадението беше записано като автогол на Гебре Селасие, направил неуспешен опит да изчисти.

Така петият Борусия Дортмунд събра 49 точки и се доближи на четири от четвъртия Айнтрахт Франкфурт. Вердер Бремен е 13-и с 30 пункта и е само на четири точки от зоната на изпадащите след петата си поредна загуба.

Борусия Дортмунд - Вердер Бремен 4:1

0:1 Милот Рашица - 14'
1:1 Джовани Рейна - 29'
2:1 Ерлинг Халанд - 34', дузпа
3:1 Ерлинг Халанд - 38'
4:1 Гебре Селасие - 87', автогол