Борусия Дортмунд съсече Фрайбург с 5:1 в мач от 19-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Домакините изиграха много силно първо полувреме, в което тотално надиграха своя съперник. Момчетата на Марко Розе имаха предимство от 10:1 удара и 70% притежание на топката.

Героят за "жълто-черните" беше доста необичаен - Тома Мюние. Белгийският бек заби втория си гол още преди изтичането на половин час игра, а асистенции и за двете попадения записа Юлиан Брандт след изпълнения на корнери.

В добавеното време на първата част своя 14-и гол този сезон заби Ерлинг Халанд. Норвежкият таран се възполва от отнетата топка и комбинация с младия Джуд Белингам.

Гостите стартираха втората част агресивно, но набързо се прибраха в своята половина и имаха късмет при пропуските на Дониел Мален и Халанд. Малко след изтичането на час игра обаче Ермедин Демирович върна своите в мача, правейки добавка при спасяване на Кобел.

Четвърт час преди края на редовното време и Халанд заби второто си попадение за вечерта, получавайки пас от Махмуд Дахуд. Акцията на Борусия започна при отнета топка и мълниеносна контраатака.

Дахуд също записа името си сред реализаторите, вкарвайки по много красив начин в 86-ата минута с фалцов изстрел. Борусия завърши двубоя с 19:6 удара и 63% владеене на топката, а гостите демонстрираха впечатляващ процент (83) точни изстрели.

Така вторият в таблицата Борусия Дортмунд събра 40 точки и се доближи само на три пункта зад лидера Байерн Мюнхен. Фрайбург е четвърти с 30 точки.

Борусия Дортмунд - Фрайбург 5:1

1:0 Тома Мюние - 14'
2:0 Тома Мюние - 29'
3:0 Ерлинг Халанд - 45'
3:1 Ермедин Демирович - 61'
4:1 Ерлинг Халанд - 75'
5:1 Махмуд Дахуд - 86'