Борусия Дортмунд удари РазенБалшпорт Лайпциг с 2:1 в дербито на 23-ия кръг в германската Бундеслига и отново се завърна на върха.

"Жълто-черните" са единственият отбор от петте големи европейски първенства, който има само победи на сметката си през 2023 година.

Още в 13-ата минута Юлиан Брандт опъна мрежата на "биковете", но VAR отмени попадението заради докосване на топката с ръка. Това обаче не повлия на Борусия и в средата на първата полувреме Марко Ройс откри резултата от дузпа, а шест минути преди почивката Емре Джан удвои.

Опрян до стената, Лайпциг вдигна оборотите и през второто полувреме натискаше. Емил Форсберг върна интригата четвърт час преди края, но повече голове на стадион "Сигнал Идуна Парк" не паднаха. Интересното е, че гостите имаха предимство от 14:8 удара (5:3 точни) и 59% владеене на топката.

Борусия Дортмунд събра 49 точки и изпревари хегемона Байерн Мюнхен (46 пункта), докато РБ Лайпциг е четвърти с 42 точки.