Плеяда от младите спортни надежди на България – световната и европейска шампионка по бокс в кат. до 54 кг. – Станимира Петрова, олимпийският и двукратен европейски шампион Петър Лесов, бронзовата медалистка по борба от Рио де Жанейро 2016 Елица Янкова, националът по джудо в категория до 66 кг. Божидар Темелков, настоящият бронзов медалист от шампионата на планетата по бокс в категория до 91 кг. Радослав Панталеев, както и шампионът по бокс Даниел Асенов – Тайсъна, „златното момиче“ Рени Камберова и международният майстор по шахмат Цвета Галунова почистиха морето и плажната ивица край Камчия.
Инициативата бе под надслов „Заедно с Камчия чистим морето“ и се проведе край спортно-оздравителния комплекс „Камчия“ на българското Черноморие. В него по традиция тренират спортните звезди на България, предаде кореспондентът на БГНЕС в региона. Организатори са Асоциация „Докосни дъгата“ и СОК „Камчия“.
В благородната акция се включиха и възпитаници на волейболната академия „Стойчев-Казийски“ под ръководството на главния треньор на школата Велизар Пашов.
Над 50 чувала с отпадъци бяха събрани в своеобразната акция, която имаше за цел да покаже, че спортът освен здраве, трябва да носи и радост, и да бъде в помощ на обществото.
„Спортът носи здраве, положително мислене, сила да се бориш, но и сила да побеждаваш. Прекрасно е, когато пазим безценното богатство, дадено ни от Бога в България – невероятните плажове и кристалното ни море“, каза с два чувала в ръце световната и европейска шампионка Станимира Петрова.
Всичко необходимо за почистването на морето и ивицата – чували, ръкавици, придоби и принадлежности, бяха осигурени на спортистите от ръководството на СОК „Камчия“.
„В последните години комплекс „Камчия“ се утвърди като любимо място за тренировки, почивки и спортни лагери на български и чуждестранни спортисти заради богатата спортна база. Не е тайна, че комплексът е предпочитано място и заради невероятната природа и близкия достъп до море, който имаме. Чистият плаж е само част от красотата на това място“, каза изпълнителният директор на комплекса Николай Недялков, който също се включи в чистенето.
В акцията се включи и Българската федерация по бокс, както и нейният председател Красимир Инински.
Проявата е и част от кампанията, съпътстваща реализацията на проекта на асоциация „Докосни дъгата“ и Министерството на младежта и спорта – “Младите хора – Бъдещето на България – в действие”, който се изпълнява по Национална програма за изпълнение на младежки дейности по чл. 10а от Закона за хазарта.
Асоциация „Докосни дъгата“ и летните й инициативи се провеждат за пета поредна година съвместно със СОК „Камчия“.
„В тазгодишната акция на морския бряг се включиха над 80 деца и младежи. Инициативата на плажа в Камчия е двудневна, като в програмата на младите спортисти, на децата и младежите е много наситена – предстоят тренировки на плажа, езда, и открити уроци по шахмат“, съобщи председателят на Асоциация „Докосни дъгата“ д-р Денислава Ангелова.







Григор Димитров отпадна още на старта в Бордо след загуба от американец
Високи цени, боклук и шум плашат туристите в Атина
Христо Янев след равенството на ЦСКА: Имаме ясна цел и я следваме
5-месечната дъщеря на Пийт Дейвидсън говори по цял ден
Костадинов: Цените скочиха заради еврозоната
Тенденции при панталоните за пролет/лято 2026
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар14:17 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар