Това, че Спас Русев иска да закрие поста спортен директор, може би е новина само за Даниел Боримиров, който от около седмица на практика не е такъв в Левски. А всъщност собственикът го каза съвсем в прав текст на датата 28.10.2016 година.
И за този период от време Даниел Боримиров ако не е разбрал, че е пътник, значи има нещо объркано. Това важеше и за предшественика му Станислав Ангелов, който пък накрая каза, че нещо не била за него тази работа, а то се оказа, че съвсем друга била работата на стадион „Раковски“.
Та още преди година и малко Спас Русев директно си каза, че търси треньор, който да си върши и директорската работа. Босът използва термина Българския Фъргюсън. И тъй като Ангелов нямаше намерение да бъде треньор, а очевидно и при Боримиров такива амбиции липсват, бе повече от ясно, че Русев ще държи този пост като щат в клуба до намирането на подходящ треньор.
Така че логически се оказва, че от 27.01.2017, когато Борето бе назначен на този пост, той е бил стопроцентово заварено положение. И ако на него не му е станало ясно, че е пътник, когато Спас Русев с най-дебелия маркер му задраска концепцията за селекция от трима-четирима чужденци, а основната идея е да се налагат собствени кадри, значи Боримиров се е нуждаел от подсещане да си тръгне сам.
Дори по-късно, когато Спас Русев съвсем официално си каза, че сам е избрал новия треньор и сам е намерил и преговарял с повечето от новите футболисти, спортният директор пак не се сети достойно да се оттегли. Ами след като го прескачат във вземането на основни решения, които са негово задължение, какво е търсил той на „Герена“ и за какво е получавал заплата. Да, нормално е Боримиров да е сърдит. Чисто финансово той слиза от петцифрена месечна заплата на четирицифрена.
Сега интересното е, че съвсем официално Даниел Боримиров е един от едрите акционери в Левски наред със Спас Русев, Стоян Кръстев и тръст „Синя България“. И ако нещо реши да се прави на интересен относно решението на Русев за закриване на поста му спортен директор, може да направи лека суматоха.
Но това едва ли ще се случи, защото е ясно на всички, че двуцифреното число процент акции не са придобити от него след плащане, а са му прехвърлени, за да се спази точка от търговския закон и да се избегне сблъсък на интереси, понеже Спас Русев притежава хем Левски, хем основния спонсор „Виваком“. Но това е една друга, много дълга тема.
С две думи – досега Спас Русев няколко пъти казваше – думам ти Боре, сещай се пътнико. И май прекалено дълго отложи понижаването на Боримиров.
Желю Станков, Тема Спорт








Без консенсус след срещата в МОН: Студенти от НАТФИЗ продължават да искат оставката на ректора
Жена загина на място при катастрофа на пътя Дулово - Исперих
Йотова алармира за новата финансова рамка на ЕС: Рисковете са за малките държави
След мащабното издирване на бизнесмена от Павликени: Семейството му с призив, хората с въпроси
Българският европрокурор Теодора Георгиева получи наказание "порицание"
Актьорът Пол Уесли сключи брак
Зеленски: Нашата главна цел не е Русия без бензин, а Украйна без Русия
Екстрите, които струват повече от чисто ново Ferrari
Subaru изтегля 540 000 автомобила заради... сгрешен етикет
Ето го и най-новия SUV на Volkswagen
Хиперколата на BYD ще атакува 500 км/ч през ноември
Шамил Мамедов стигна финал на рейтинговия турнир в Унгария
Генералният секретар на European Boxing: Имаме огромно доверие на България
Ботевград е домакин на лагера на националите по таекуондо
Юри де Соуса: Не съм доволен от съдейското решение, но го приемам (ВИДЕО)
Все повече деца търсят помощ за общуване, депресия и тревожност
Д-р Георги Георгиев: Пациентите ми обикновено съжаляват, че не са дошли по-рано
Биомаркерите – важни показатели в диагнозата и проследяването на редица заболявания
СЗО: Почти 40% от случаите на рак са предотвратими
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар