Един от най-добрите защитници у нас – Николай Бодуров, стана изгнаник в ЦСКА, но въпреки това изглежда непоклатим титуляр в мача с Англия на 7 септември. Бранителят вече навъртя 50 мача за „лъвовете”, а в поне една пета от тях се е изправял срещу големи нападатели и изводът, който се налага е, че почти винаги те са обезвреждани от всеотдайния бранител.
Сега срещу Бодуров ще излезе символът на „трите лъва” Хари Кейн, а около него са не по-малко качествени и опасни изпълнители в лицето на Маркъс Рашфорд и Рахийм Стърлинг. Още в дебюта си за България на 8 октомври 2010 година Бодуров се изправи срещу превърналия се в най-скъп играч в света три години по-късно Гарет Бейл. Нашите биха Уелс с 1:0 като гост, а звездата на Тотнъм почти не се докосна до топката.
Ако продължим в хронологичен ред идва и единственият провал на Бодуров срещу голям нападател. На 2 септември 2011 година Англия ни би с 3:0 на наша земя, а Уейн Рууни отбеляза два от головете.
Защитникът обаче е истински косач на „лалета”, като и в двете си изправяния срещу техните тарани записахме успех. Първо бихме холандците с 2:1 в контрола, а Хунтелаар така и не се разписа, а преди две години бе обезвреден Бас Дост при успеха с 2:0 в световна квалификация. На 6 септември 2013 година Италия трудно ни победи с 1:0, но самият Инсине така и не успя да се справи с Бодуров и компания.
Малшансът обаче споходи железния ни бранител в евроквалификацията с Хърватия, спечелена от ватрените с 1:0 на 10 октомври 2014 г. Звездният таран на съперника Манджукич не се разписа, но Бодуров си вкара автогол след като Перишич чукна топката към него с глава.
И Чиро Имобиле остана на сухо в сблъсъка си с нашия бранител в евроквалификацията с Италия на 28 март 2015 година, а срещата завърши 2:2. В ответния двубой на Апенините адзурите ни пречупиха с 1:0, но централният им нападател Грациано Пеле, който заигра в Китай срещу умопомрачителна заплата, бе напълно обезвреден.
Без гол остана и мегазвездата Кристияно Роналдо в контролата на 25 март 2016, завършила с победа 1:0 за „лъвовете”. Последно пък Бодуров трябваше да се грижи за голям нападател като Лаказет. Франция ни удари с 1:0 в световната квалификация, но голаджията на Арсенал така и не се разписа.







Протест пред парламента: Хора в клетки в защита на телетата (ВИДЕО и СНИМКИ)
Протест в клетки пред парламента: Хора в защита на телетата (СНИМКИ)
ИПБ: Мистериозно в МРРБ изчезнаха заданията за ремонти на пътищата
Слави Трифонов окончателно загуби делото срещу Кирил Петков за 50 000 лв.
Прекратиха пълномощията на трима депутати от "Прогресивна България"
Добри са условията за туризъм в планините
Богомил Николов: Пазарът се нуждае от това да има честна търговия
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Трик с пластилин почиства боята перфектно
Volkswagen отново отложи електрическия Golf
PFL обяви битка за вакантната титла в полусредна категория
Анджело Волпе: „SENSHI Grand Prix е не само физическо, но и огромно психическо изпитание“
Джейк Пол предлага 200 милиона долара на Канело за мегабитка
Шон О’Мали: Реално аз съм в подглавния мач на UFC в Белия дом
Какво представлява прогестероновата резистентност?
„Отмъстителното“ стоене до късно
Защо някои лекарства губят ефект след време – толеранс, тахифилаксия и адаптация на рецепторите
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Коментари
Напиши коментар15:09 | 8 сеп 2019 г.
13:37 | 8 сеп 2019 г.
13:36 | 8 сеп 2019 г.
13:34 | 8 сеп 2019 г.
20:17 | 4 сеп 2019 г.
20:10 | 4 сеп 2019 г.
20:06 | 4 сеп 2019 г.
17:58 | 4 сеп 2019 г.
17:56 | 4 сеп 2019 г.
17:51 | 4 сеп 2019 г.
Напиши коментар