Реал Мадрид – Рома, мач от Група G на Шампионската лига, стадион „Сантяго Бернабеу“, 22:00 часа българско време.
Прогнозата на Gol.bg:
Реал Мадрид започва защитата на титлата си срещу една от изненадите от миналия сезон на Шампионската лига – Рома. Сега обаче нещата на „Бернабеу“ са различни заради бягството на Кристиано Роналдо в Ювентус, а освен това „белите“ имат и нов треньор – Хулен Лопетеги. Реал влиза в двубоя след равенството 1:1 като гост на Атлетик Билбао, първата грешна стъпка на тима в Ла Лига този сезон.
Рома също не влиза в двубоя с максимално самочувствие. „Вълците“ се изложиха за 2:2 у дома срещу Киево през уикенда, въпреки че водеше с 2:0 на полувремето. Освен това тимът на Еузебио Ди Франческо не е сред най-убедителните в Серия А, след като завърши 3:3 с Аталанта у дома и загуби с 1:2 т Милан.
Треньорът на Реал отказа да разкрие кой ще започне като титуляр на вратата, където за поста жестока битка водят Тибо Куртоа и Кейлор Навас. Очаква се Каземиро да започне като титуляр вместо Дани Себайос.
„Очакваме с голям интерес началото на Шампионската лига. Не искам да обяснявам какво означава този турнир за Реал Мадрид. Но ще се изправим срещу много тежък съперник. Миналият сезон Рома отстрани Атлетико Мадрид в груповата фаза и Барселона на четвъртфиналите. Този отбор постоянно се развива и има голяма дълбочина на състава. Няма да ни бъде лесно, заяви Лопетеги.
Рома ще бъде без Хавиер Пасторе, който е с контузия в бедрото, а в средата на терена се очаква да започнат Брайън Кристанте, Стивън Н‘Зонзи и Даниеле Де Роси. В предни позиции пък ще бъдат Един Джеко, Ченгиз Юндер и Стефан Ел Шаарави.
„Твърде рано е да говорим какъв отбор ще бъде Реал Мадрид без Кристиано Роналдо. Те намалиха леко темпото и са по-настоятелни в атаките си. Но няма да ви кажа как ще играем в двубоя, а само това, че трябва да подобрим играта си. Голям фен съм на Марко Асенсио. Мисля, че той е бъдещето на Реал. Той е различен от Роналдо, работи много здраво за отбора си и е въвлечен в играта. Но нека не забравяме, че Реал Мадрид беше Реал Мадрид много преди да стане Реал Роналдо. Сигурен съм, че ще бъдат отново много силен отбор, но дано не го покажат срещу нас“, каза наставникът на Рома Еузебио Ди Франческо.
Резултат: 2:1

            





            
                                Обедна емисия                            
            
                                91-годишен мъж е в болница след нападение от кучета                            
                                След Лувъра задигнаха бижута и от магазин на "Сваровски" в Париж                             
                                4 зодии започват да печелят повече пари преди края на 2025                            
                                Васил Петров ще представи турнето си "30 години на сцена"                            
            
                                Защо в камиони и микробуси се поставят ярки предпазни колани?                            
                                Toyota и Lexus продадоха само 37 електромобила на основния си пазар                            
                                Как Audi направи първия си сериен plug-in хибрид                            
                                Renault ще прави модели върху платформа на Geely                            
            
                                Отборната титла по бокс ще бъде решена в събота в Благоевград                            
                                Netflix и MVP отмениха битката между Джейк Пол и Джервонта Дейвис                            
                                Франсис Нгану за предложението на Джейк Пол: „Обижда ме!“                            
                                Едуард Алексанян: „SENSHI е мястото, където израснах като боец“                            
            
                                В УМБАЛ „Света Марина“ – Варна спасиха петдневно бебе с рядка вродена аномалия                            
                                Европейската седмица на фертилността започна под мотото „С факти напред – образование и информация“                            
                                Неуспешните инвитро опити: как да не загубиш надежда?                            
                                През ноември отбелязваме Световния месец за борба с белодробния карцином                            
            
                
                
                
                
                
                
Коментари
Напиши коментар13:19 | 19 сеп 2018 г.
13:13 | 19 сеп 2018 г.
13:05 | 19 сеп 2018 г.
12:53 | 19 сеп 2018 г.
12:46 | 19 сеп 2018 г.
12:42 | 19 сеп 2018 г.
12:41 | 19 сеп 2018 г.
Напиши коментар