Халфът на Испания и Арсенал Санти Касорла не смята, че отборите трябва да променят автоматично стила си, заради моментните неуспехи.
Испания се провали на световното първенство, след като отпадна безславно още в груповата фаза на турнира. Това доведе до критики на типичния стил на Ла Фурия с много подавания - Тики-Така.
По-рано през сезона пък изповядващият същата философия под ръководството на Пеп Гуардиола Байерн Мюнхен бе разгромен с 4:0 от Реал Мадрид на полуфиналите на Шампионската Лига.
Касорла обаче не смята, че проблемът е в стила и вярва, че той може да носи успехи и в бъдеще.
"Тики-така е философия. Всеки отбор трябва да намери собствената си философия да печели или губи", коментира Касорла по време на представянето на новите екипи на Арсенал.
"Тази система работи добре за Испания и работи добре за Арсенал. И ако се придържаш към философията си и тя е успешна, защо да не продължиш с нея".
"Аз се възстанових донякъде. Беше голямо разочарование на световното първенство, разбира се. Но съм щастлив да съм отново в Арсенал и съм готов да започна тренировки отново".
"Подържам контакт с много от съотборниците ми, особено с тези, които още участват с Германия. Пожелах им късмет и се надявам да ги видя скоро. Това е страхотен бонус за тях и ако се върнат като световни шампиони, това ще е страхотно за тях и ще е бонус за самочувствието, което може да пренесат в Арсенал".
Касорла коментира и преминаването на двамата си съотборника от националния отбор на Испания Сеск Фабрегас и Диего Коста в Челси.
"И двамата са страхотни играчи. Аз говорих със Сеск и той е много щастлив. Така е във футбола, големите играчи сменят отборите си".







Русия издирва сина на Робърт Кенеди-младши – воювал за Украйна
Централна емисия
Радев: Бъдещето на нашия регион все повече ще се определя от свързаността между България и Турция
Емил Димитров: Ако Дунавът продължи да пада, ще има проблем и за АЕЦ "Козлодуй"
Марго Роби сваля розовите очила, продължението на "Барби" е под въпрос
45-годишния модел Алесандра Амброзио се сгоди
Дара поздрави Бургас за домакинството на "Евровизия" (ВИДЕО)
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Треньорът на Крауфорд: Конър Бен ще нокаутира Райън Гарсия
Махачев: Имам ключовете за лесна победа срещу Гари
Франк Уорън: Битката Фюри – Джошуа трябва да бъде на „Уембли“
ELITE FIGHTING ARENA се завръща с второ издание
С помощта на ИИ се създадоха бактериофаги срещу резистентни бактерии
Здравеопазването с най-голям ръст на наетите с близо 10,8 хил. души за година; Кои области имат най-много лекари и кои най-малко
Нова родилна зала с басейн отваря врати в МБАЛ - Шумен
Безплатни консултации за профилактика на рака на гърдата в София
Коментари
Напиши коментар03:13 | 1 май 2017 г.
01:22 | 1 май 2017 г.
23:30 | 30 апр 2017 г.
21:37 | 30 апр 2017 г.
19:40 | 30 апр 2017 г.
11:38 | 29 апр 2017 г.
11:29 | 29 апр 2017 г.
09:50 | 26 апр 2017 г.
08:22 | 26 апр 2017 г.
12:51 | 25 апр 2017 г.
Напиши коментар