Стражът на Байерн Мюнхен и на германския национален отбор Мануел Нойер е направил повече точни подавания на световното първенство в сравнение със звездата на Аржентина Лионел Меси, показва официалната статистика на ФИФА.
Нойер е регистрирал 244 точни от общо 297 подавания. Това прави 82% успеваемост при пасовете. Звездата на Барселона и на Аржентина Лео Меси има 242 успешни паса от общо 356 на Мондиал 2014 в Бразилия, завършвайки турнира с 68% точност при подаванията.
Както е известно, Мануел Нойер спечели "Златната ръкавица" на Мондиал 2014 за най-добър вратар на турнира. Той впечатли и при играта си с крака по време на всичките мачове на четирикратните световни шампиони.
В мача срещу Алжир най-добрият вратар в света за миналата година се изяви успешно на няколко пъти като ляв бек, десен бек, либеро и плеймейкър.
В същото време световната футболна централа ФИФА получи критики заради факта, че избра Лионел Меси за най-добър футболист на Мондиал 2014 в Бразилия.
Сред критиците на избора беше дори легендата на аржентинския футбол Диего Армандо Марадона.








Черна седмица по пътищата ни: Шофьор загина при катастрофа в Харманлийско
Тежка катастрофа на пътя Кюстендил - Дупница: Камион помете три автомобила
Жена загина след падане в необезопасена шахта в Пловдивско
Слънчево време ни очаква утре, до 37 градуса
Ивет Бианки: Детето чудо на българската мода
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Нови данъци и такси за паркиране трябва да изгонят SUV от градовете
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Фурор за България на Балканското първенство по олимпийско таекуондо
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Ако Кубрат Пулев беше победил Мурат Гасиев, можеше ли да стане световен шампион?
Джон Джоунс посочи фаворита за Махачев – Гари
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар22:23 | 14 юли 2014 г.
22:12 | 14 юли 2014 г.
21:43 | 14 юли 2014 г.
Напиши коментар