Черно море надви Берое с 2:0 като гост и излезе на трето място в таблицата на Първа лига.

Евгений Сердюк откри резултата от дузпа в 26-ата минута, а дълбоко в добавеното време Николай Златев подпечата успеха на варненци.

Домакините заиграха с човек по-малко още от средата на първото полувреме, тъй като Мартинс получи директен червен картон за фаул срещу Кета.

"Моряците" имаха тотално превъзходство днес (17:6 удара и 60% владеене на топката) и вече имат 9 точки на сметката си. Берое е десети с четири пункта.

Мачът започна с интересни атаки към двете врати. Първата по-опасна такава дойде в 6-ата минута, когато Виктор Попов бе изведен на дясното крило. Младият българин я овладя добре, нахлувайки в наказателното поле и стреля по диагонала, но Иван Караджов се намеси добре и изби топката.

След това положение играта се успокои, като и двата отбора стояха добре прибрани в защита.

След 13 минути игра Димитър Стоянов получи топката на добра позиция в наказателното поле, но се забави при обработването и футболист на Черно море притича, за да блокира удара му вляво по диагонала от вратата на Иван Дюлгеров. Три минути след това Луизиньо свали с гърди топката към връхлитащия в наказателното поле Стив Траоре, но футболистът с №11 на гърба пропиля страхотния щанс, пращайки топката покрай десния страничен стълб.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Мади Кейта получи прекрасно подаване, разсичащо защитата, от Васил Панайотов. Евгений Сердюк заблуди защитата на Берое и така топката стигна до Кета, който преодоля Иван Караджов, но бе спънат от Лукас Мартинс и съдията Георги Иванов посочи точката на дузпата.

Реферът обаче бе привикан да разгледа ситуацията с ВАР за евентуален червен картон на футболиста на Берое. След консултацията със системата, Иванов премахна жълтия картон и изгони Лукас Мартинс в 25-ата минута. Зад топката при дузпата застана Евгений Сердюк, който в 26-ата минута хладнокръвно прати топката в мрежата на Караджов – 1:0 за Черно море.

В следващите минути темпото на мача спадна и опасности пред двете врати липсваха. Така след първите 45 минути хората на Илиан Илиев се прибраха с един гол аванс и с предимство по отношение на играчите на терена.

След почивката варненци започнаха по-силно в търсене на втори гол. В 52-ата минута Мазир Сула нахлу в наказателното поле от лявото крило и центрира по земя, но бранител в зелено изби топката, отбелязва "Тема спорт". Две минути след това Сердюк се бе изнесъл на дясното крило и получи топката. Последва центриране в наказателното поле, където Матиас Курьор стреля с глава, но топката бе слаба и не затрудни Караджов.

След 57 минути игра се стигна до тежък сблъсък в наказателното поле на гостите. В него участваха Цветомир Панов, Луизиньо и Иван Дюлгеров, като се наложи влизане на медицински лица на терена, а Панов дори бе изнесен на носилка извън очертанията на терена.

В 64-ата минута Берое получи прекрасен шанс да обстрелва вратата на Дюлгеров от пряк свободен удар на метър-два от границата на наказателното поле. Шутът на Серкан Юсеин обаче нацели стената.

След това раздвижване мачът се върна в лежерното си темпо, като атаките на двата отбора не предвещаваха опасност пред Караджов и Дюлгеров.

В 79-ата минута Стефан Велев получи топката на лявото крило и я върна към границата на наказателното поле. Там бе Мазир Сула, чийто шут обаче мина над вратата.

Пет минути преди края на редовното време Васил Панайотов видя, че Караджов е напуснал вратарското си поле и опита да го прехвърли с удар от далеч, но опитният страж се върна навреме и изби топката.

Във втората минута на добавеното време Сердюк бе изведен с пас отдясно. Украинецът овладя топката в наказателното поле и я прати в мрежата на Караджов, но бе отсъдена засада при подаването към деветката на гостите.

В 95-ата минута Николай Златев отне топката в своята половина, пробяга половината терен и стреля по диагонала отляво на вратата на Берое, но топката профуча покрай десния страничен стълб.

Дълбоко в добавеното време 17-годишния Златев се възползва от излязлия в предни позиции Караджов и вкара в опразнената врата за 2:0.

Берое - Черно море 0:2

0:1 Евгений Сердюк  - 26', дузпа

0:2 Николай Златев - 97'

Берое: 1. Иван Караджов, 2. Димитър Стоянов, 3. Димитър Пиргов, 6. Руи Педро, 7. Лукас Мартинс, 8. Серкан Юсеин, 9. Луизиньо, 10. Абубакар Тунгара, 11. Стив Траоре, 14. Стилиян Николов, 16. Симеон Мечев

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 7. Матеус Клементе, 20. Мади Кета, 19. Матиас Курьор, 8. Мазир Сула, 9. Евгений Сердюк.