Черно море победи Локомотив Пловдив с 1:0 в директна битка за третото място в Първа лига.

Единственото попадение в плейофния сблъсък във Варна беше дело на Васил Панайотов в 11-ата минута.

След 31-ия кръг "моряците" събраха 65 точки и се изстреляха на цели 10 пункта пред четвъртия Локо Пловдив, както и само на точка зад втория ЦСКА.

Първата ситуация в мача бе пред вратата на домакините. Във втората минута Мартин Петков центрира от корнер в наказателното поле на Черно море, където Мартин Райнов засече топката с глава, но тя премина над вратата.

В седмата минута Кристиян Пешов бе изведен в добра позиция отдясно в наказателното поле на домакините и стреля, но вратарят Иван Дюлгеров успя да избие, последваха два нови удара на играча на гостите, но първият бе пресечен, а вторият – неточен.

Малко след това Черно море създаде първото положение пред вратата на Локомотив Пловдив. Андреяс Калкан пусна пас в наказателното поле на гостите към Атанас Илиев, който стреля по земя, но ударът бе слаб и вратарят Кристиан Томов успя да улови.

В 11-ата минута домакините откриха резултата. Мазир Сула центрира отляво в наказателното поле на гостите към далечната греда, където Васил Панайотов беше съобразителен и с глава вкара за 1:0.

В средата на първата част Андреяс Калкан успя да пробие отляво в наказателното поле на гостите и стреля, но вратарят Кристиан Томов улови топката. В 34-ата минута домакините пропуснаха отлична възможност да удвоят преднината си. Мазир Сула намери в наказателното поле на гостите около точката за изпълнение на дузпа Андреяс Калкан, който обаче от чиста позиция стреля неточно.

В 37-ата минута вратарят на Черно море Иван Дюлгеров предотврати сигурен гол, след като боксира топката след опасен удар с глава на Мартин Райнов. После Влатко Дробаров засече с глава топката след центриране от свободен удар от ляво, но вратарят на гостите Кристиан Томов улови.

В 49-ата минута гостите можеха да изравнят резултата. Мичи Нтело напредна с топката и пусна отличен пас към Кристиян Пешов, който бе сам срещу вратаря на домакините Иван Дюлгелов, но стражът  на „моряците“ успя да спаси.

Преди изтичането на час игра домакините пропуснаха възможност да вкарат нов гол. Виктор Попов проби отдясно и пусна пас към Атанас Илиев в наказателното поле на гостите, но ударът на нападателя на Черно море бе блокиран, при последвалата добавка от почти легнало положение на Мазир Сула вратарят Кристиан Томов успя да спаси.

В средата на второто полувреме Ивайло Иванов от гостите стреля опасно по диагонал отдясно, но топката премина над вратата.

В 82-ата минута вратарят на гостите Кристиан Томов спаси опасен удар на Мазир Сула. Не след дълго Едгар Пашеко бе изведен от Уеслен Жуниор в много добра позиция отляво в наказателното поле на гостите и стреля, но вратарят Кристиан Томов отново спаси.

Черно море – Локомотив Пловдив 1:0

1:0 Васил Панайотов - 11'