Сблъсъкът между Лудогорец и Славия (0:0) от 7-ия кръг на efbet Лига беше изпълнен със скандални моменти.

В края на първото полувреме вратарят на столичани Антонис Стергиакис получи директен червен картон за игра с ръка извън наказателното поле. Всъщност, той докосна топката с... бедро.

В 78-ата минута една от звездите на разградчани – Вандерсон, успя да пробие "белия" бетон. Голът обаче не беше зачетен за несъществуваща засада. Единствено бразилецът не разбра за решението на съдиите и дълго време се радва на попадението, докато играта продължи.

Нещо повече, от последвалата контра Славия създаде нелошо положение за гол. Равенството пък беше последен мач на Стойчо Стоев начело на Лудогорец. Той е освободен от поста, а временно отборът ще бъде воден от Станислав Генчев и Здравко Здравков.

Вижте пълното класиране в efbet Лига

За капак, Лудогорец изпусна 1-то място в класирането за сметка на Левски. Славия заема 9-та позиция с 8 точки.