Лудогорец разнебити с 6:1 Локомотив Пловдив в двубой от 28-я кръг на efbet Лига. Това е 33-и мач за домакините, в който остават непобедени в родния шампионат. Разградчани излязоха без голямата си звезда и лидер Марселиньо, за който се появи информация, че няма да удължи договора си и напуска клуба.

Въпреки отсъствието му, играчите на треньора Павел Върба започнаха много активно и буквално шокираха носителите на Купата на България, които в сряда ще защитават трофея си. Още във 2-ата минута Козмин Моци вкара с глава за 1:0 след прекрасен пробив и центриране на Антон Недялков.

6 минути след това Каули изведе в коридор Жоржиньо сам срещу Пиргов, но стражът се намеси и затвори вратата. В 14-ата минута стана 2:0 като попадението много напомняше първото, като само този път Икоко проби от дясно и центрира за Вандерсон, който направи 2:0.

В 24-ата минутааЧибота изведе Вандерсон зад защитата сам срещу Пиргов и той покачи лесно на 3:0 от близка дистанция. В 35-ата минута Каули Оливейра вкара четвъртия гол, на когото му помогна двоен рикошет, въпреки че атаката и пасът на Вандерсон бяха за показ. В тези минути Локомотив опита няколко атаки, които обаче се разбиваха до наказателното поле.

Гостите направиха четири промени през второто полувреме, а в 67-ата минута Кенан Муслимович получи топката от Николай Николаев с малко късмет и по диагонала я вкара във вратата. Минута преди гола пък Карагарен пробва изстрел, но топката не намери целта.

В 74-ата минута Светослав Дяков пресече топката в центъра и я прати на ляво по фланга. Резервата Тауата, който играе едва петия си мач, но няма нито един пълен такъв, подаде успоредно на Жоржиньо. Бразилецът легна на спринт, след като Акиниеми не успя да спре топката и с шпагат я вкара във вратата за петото си попадение през годината.

Три минути преди края на редовното време шампионите стигнаха до шести гол, като негов автор стана Чибота. Той получи топката от Тауата, който демонстрира невероятна активност от ляво. Чибота елиминира лесно младия Петров от гостите и забоде топката в горния ляв ъгъл на вратата на Пиргов.

Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 6:1

Голмайстори: 1:0 Козмин Моци 2, 2:0 Вандерсон 14, 3:0 Вандерсон 24, 4:0 Каули Оливейра 35, 4:1 Кенан Муслимович 67, 5:1 Жоржиньо Интима 74, 6:1 Мавис Чибота 87

Лудогорец: Владислав Стоянов, Антон Недялков (82- Станислав Манолев), Георги Терзиев, Абел Анисе (70- Светослав Дяков), Мавис Чибота, Жоржиньо Интима (78- Димо Бакалов), Жордан Икоко, Стефан Баджи, Козмин Моци, Вандерсон (70- Талеб Тауата), Каули Оливейра (82- Дан Битон)

Локомотив (Пловдив): Илко Пиргов, Момчил Цветанов, Акинсола Акиниеми (84- Петър Петров), Лукас Масоеро (46- Йосип Томашевич), Милош Петрович (46- Диниш Алмейда), Петър Витанов (60- Парвиз Умербаев), Миховил Клапан, Николай Николаев, Давид Малонга, Кенан Муслимович, Момчил Цветанов, Лукас Салинас (60- Бирсен Карагарен)