Царско село и Лудогорец не излъчиха победител под снега на стадион "Царско село" в София и завършиха при резултат 1:1.

Двубоят от 22-рия кръг на Първа лига бе доста интересен и въпреки лошото време ситуации за гол не липсваха.

Головете обаче паднаха през втората част. Сотириу даде преднина на гостите в 77-мата минута и "орлите" вече виждаха как измъкват трите точки, но Мартин Кавдански не мислеше така и само две минути по-късно успя да възстанови равенството.

Точката изстреля "царете" с една позиция нагоре и те вече са 8-ми, изпреварвайки Левски. Лудогорец пък остава на 1-во място, но ЦСКА утре може да скъси дистанцията на 6 точки и да върне интригата в шампионата.

Първата по-интересна ситуация се откри пред домакините. Мартенс и Костадинов пресираха Анисе в центъра и успяха да му отнемат топката. Царете организираха бърза атака и кълбото се озова в Емануил Манев. Халфът мигновено стреля, но за негово съжаление покрай дясната греда.

В 37-та минута Лудогорец бе близо до гола. Сисиньо проби отляво и намери Кешеру в наказателното поле. Румънецът опита прехвърлящ удар, но топката кацна върху напречната греда и излезе в аут.

В последната минута на първата част гол Лудогорец бе отменен заради засада! Попадийн сбърка в централната зона на терена и това позволи на Десподов и Ману да останат сами срещу вратаря Пласид. Десподов пусна топката към Ману и той реализира, но страничният съдия вдигна флага за засада. Повторенията ни убедиха в правотата на арбитъра.

В 77-та минута Лудогорец все пак успя да открие резултата. Ганаецът Текпетей проби отдясно и пусна хубав пас към Сотириу. Кипърецът изпревари Луис Педро и прати топката в мрежата на Царско село.

Само две минути по-късно домакините отвърнаха на удара. Дилън Мартенс центрира от пряк свободен удар, а Мартин Кавдански бе най-съобразителен в наказателното поле и с глава успя да изравни резултата.

Три минути преди "орлите" имаха отлична възможност за гол. Каули бе изведен на отлична позиция от Вандерсон и шутира, но самоотвержен шпагат на Луис Педро предотврати попадението.

Царско село - Лудогорец 1:1

0:1 - Сотириу 77'
1:1 - Кавдански 79'

Царско село: 30 Джони Пласид, , 3 Мартин Кавдански, 6 Антонио Георгиев, 9 Стефан Христов, 14 Христо Попадийн, 17 Реян Даскалов, , 20 Димитър Костадинов, 21 Емануил Манев, 22 Луис Ферейра, 25 Уесли Мартенс, 98 Ален Стеванович

Старши треньор: Любослав Пенев

Лудогорец: 1  Кристиан Кахлина, 4 Сисиньо, 5 Георги Терзиев, 7 Алекс Сантана, 10 Елвис Ману, 11 Кирил Десподов, 12 Анисе , 24 Оливие Вердон, 28 Клаудиу Кешеру , 32 Жосуе Де Са, 64 Доминик Янков

Старши треньор: Валдас Дамбраускас