Лудогорец тресна с 3:0 ЦСКА в Разград и записа впечатляваща шампионатна победа. Головете за "орлите" мушнаха Руан Крус (8) и Кирил Десподов (56-дузпа), нелеп автогол пък си заби Сейни Санянг (33).

Домакините завършиха мача в намален състав, след като в 73-ата минута директен червен картон получи Ноа Сонко Сундберг.

ЦСКА бе трагичен в тази среща и с нищо не показа, че заслужава да вземе нещо. "Армейците" се представиха повече от комично на терена и дори се спасиха от по-голям разгром.

Така Лудогорец заслужено си взе победата и ще чака с приповдигнато настроение срещата-реванш срещу Астана за Лига Европа.

Първото полувреме започна с натиск на домакините и в осмата минута Десподов центрира от пряк свободен удар към Руан Крус, който засече кълбото с глава и се разписа за 1:0.

В 15-ата минута "армейците" създадоха първата опасност пред вратата на Лудогорец. Дюкенс Назон получи отличен пас от дълбочина, дело на Християн Петров, овладя топката и излезе на чиста позиция срещу Симон Слуга, но не успя да стреля силно и пропусна да изравни. Веднага след това Тобиас Хайнц шутира опасно над противниковата врата.

В 33-ата минута Аслак Фон Витри шутира от границата на наказателното поле, а топката рикошира коварно в Сейни Санянг и за втори път се озова в мрежата на Густаво Бусато.

Малко преди почивката Матиас Фаетон стреля отдалеч, но вратарят на домакините спаси. Последва пропуск на Мено Кох, а малко преди края на първата част Десподов се озова сам срещу Бусато, но бразилският страж спаси.

През второто полувреме Нестор Ел Маестро направи две промени в състава си и в игра влязоха Станислав Шопов и Иван Турицов, които замениха Мено Кох и Тибо Вион.

След малко повече от 5 игрови минути домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Турицов в наказателното поле. Главният арбитър Никола Попов отиде сам да преразгледа ситуацията на монитора и отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Кирил Десподов, който в 56-ата минута се разписа за 3:0.

В 72-ата минута в състава на ЦСКА бяха извършени още две смени и на терена се появиха Лазар Туфегджич и Майкъл Естрада на местата на Матиас Фаетон и Дюкенс Назон.

Ведната след това отново след намеса на ВАР бе показан директен червен картон на Сонко Сундберг за удар с лакът спрямо Назон. До края на сращата армейците опитаха да стигнат до попадение, но нямаха шанс и в крайна сметка отстъпиха с 0:3 на Лудогорец като гост.

Лудогорец - ЦСКА 3:0