Лудогорец победи с 2:0 у дома ЦСКА 1948 в късния неделен мач от 23-ия кръг в Първа футболна лига.

В първите 20 минути от срещата удари на Бърнард Текпетей и Якуб Пьотровски не успяха да затруднят вратаря на столичани Петър Маринов. Последваха нови неточни опити за гол на Аслак Фон Витри и Текпетей.

В 33-ата минута "червените" изпуснаха добра възможност, когато Педриньо получи топката във вратарското поле и стреля в левия страничен стълб. Парвиз Умарбаев направи добавка, но Серджио Падт спаси, а последвалият изстрел на Умарбаев мина над вратата.

Три минути преди края на първата част шампионите взеха преднина в резултата. Руан Круз проби и центрира на втора греда, топката достигна до Аслак Фон Витри и той от съвсем близка дистанция се разписа за 1:0.

Три минути след началото на второто полувреме дебютантът Петър Маринов увисна, а Якуб Пьотровски засече отблизо, но не успя да намери празната врата.

В 53-ата минута на срещата Рик Джонатан проби и нанесе шут към долния ляв ъгъл, който бе избит от вратаря Маринов. Бърнард Текпетей направи добавка, а след рикошет в бранител на гостите топката излезе в ъглов удар. При последвалото изпълнение Тодор Неделев центрира остро на първа греда, където Пьотровски с помощта на дясната греда покачи резултата на 2:0.

В 64-ата минута Неделев центрира на първа греда от корнер, а Пьотровски свали за Руан Круз, който засече от вратарското поле, но направи огромен пропуск и би в аут.

Лудогорец е на първо място в класирането с 51 точки, след като записа трети пореден успех срещу ЦСКА 1948 в рамките на само две седмици.

"Червените" запазват шестото място в Първа лига.

Лудогорец - ЦСКА 1948     2:0
1:0 Аслак Фон Витри 42

2:0 Якуб Пьотровски 53

Лудогорец: Серджио Падт, Аслак Фон Витри, Оливие Вердон, Ноа Сонко Сундберг, Франсиско Гомес Сон, Якуб Пьотровски, Педро Нареси (85-Клод Гонсалвеш), Бърнард Текптей (77-Кайо Видал), Тодор Неделев, Рик Джонатан, Руан Круз (64-Квадво Дуа)

ЦСКА 1948: Петър Маринов, Реян Даскалов (71-Пиер-Даниел Нгуинда), Райън Бидунга (46-Емил Виячки), Росен Божинов, Симеон Василев, Неделко Пишчевич, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен (58-Радослав Кирилов), Талис (81-Никола Илиев), Педриньо, Антонио Вутов (58-Евгений Сердюк)