Интер победи с 3:1 като гост Рома в голямото дерби от 2-ия кръг на Серия "А".

Сблъсъкът на "Олимпико" беше изпълнен с интересни моменти, като Един Джеко откри резултата, а след това домакините нацелиха и две греди. След почивката обаче Мауро Икарди с два гола направи пълен обрат, до края "нерадзурите" стигнаха и до трето попадение, за да запазят пълния си актив от 6 точки.

Шампионът Ювентус също е с толкова, въпреки че до 8-ата минута изоставаше с 0:2 при визитата си на Дженоа. Гол от дузпа във вратата на Джанлуиджи Буфон реализира българският национал Андрей Гълъбинов. С хеттрик на Пауло Дибала обаче хегемонът на Апенините направи пълен обрат и в крайна сметка спечели с 4:2 на "Луиджи Ферарис".

Обновеният Милан имаше сериозни трудности срещу Каляри на "Сан Сиро" и спечели с 2:1, благодарение на Сусо. Той вкара гол и даде асистенция, с което се превърна в играч на мача. Наполи не срещна особени проблеми срещу Аталанта у дома, въпреки че на почивката губеше с 0:1, но в крайна сметка успя да се наложи с 3:1.

Резултати и голмайстори:

Милан – Каляри 2:1
1:0 Куртоне (10), 1:1 Педро (56), 2:1 Сусо (70)

Киево – Лацио 1:2
0:1 Иммобиле (11), 1:1 Пучирели (34), 1:2 Милинкович-Савич (89)

Кротоне – Верона 0:0

Фиорентина – Сампдория 1:2
0:1 Карпари (32), 0:2 Куалиарела (35), 1:2 Бадей (50)

Наполи – Аталанта 3:1
0:1 Кристанте (15), 1:1 Зиелински (56), 2:1 Мертенс (61), 3:1 Рог (87)

Спал – Удинезе 3:2
1:0 Бориело (25), 2:0 Лазари (54), 2:1 Найтик (72), 2:2 Теру (87), 3:2 Ризо (90+4)

Торино – Сасуоло 3:0
1:0 Белоти (44), 2:0 Ляич (84), 3:0 Оби (88)

Рома – Интер 1:3
1:0 Джеко (15), 1:2 Икарди (67, 77), 1:3 Весино (87)

Беневенто – Болоня 0:1
0:1 Донсах (55)

Дженоа – Ювентус 2:4
1:0 Пянич (1-авт), 2:0 Гълъбинов (8-д), 2:2 Дибала (14, 45+4-д), 2:3 Куадрадо (62), 2:4 Дибала (90+2)