Новият Милан претърпя първи сериозен крах, след като беше разгромен с 1:4 при гостуването си на Лацио в дербито от 3-ия кръг на Серия "А".

Хеттрик за "орлите" наниза Чиро Иммобиле, който асистира и за гола на Луис Алберто. Почетното попадение за "росонерите" беше дело на Рикардо Монтоливо в 56-ата минута.

Хегемонът Ювентус продължава без грешна стъпка, след като постигна пестелива победа у дома над Киево. Въпреки изразителния резултат – 3:0, "бианконерите" запазиха доста сили за утрешното гостуване на Барселона в Шампионска лига и голяма част от резервните им получиха шанс за изява.

Интер също е с пълен актив от 9 точки след 2:0 у дома над новака Спал. Срещата Сампдория – Рома беше отложена заради проливен дъжд и по последни информации ще се играе на 13 или 20 декември.