Междинният пети кръг в Германия започна във вторник, когато Борусия Мьонхенгладбах се стабилизира в горната половина на таблицата след успех с 2:0 над завърналия се в елита Щутгарт. Двата гола за "жребчетата" бяха дело на бразилеца Рафаел.

В дербито на кръга Байерн Мюнхен удари Шалке като гост с класическото 3:0. Над всички беше Хамес Родригес, който вкара първия си гол за баварския колос в първия си официален мач като титуляр. Освен това колумбиецът спечели дузпата при попадението на Роберт Левандовски и асистира за гола на Артуро Видал.

Вицешампионът РазенБалшпорт Лайпциг отново стъпи накриво, губейки с 0:1 гостуването си на амбициозния Аугсбуг, който започва с 10 точки в първите пет кръга за първи път в своята история.

Лидерът Борусия Дортмунд също постигна нещо за първи път в своята история, след като стартира сезона без допуснат гол в първите пет кръга. "Жълто-черните" сразиха Хамбургер с 3:0 като гост с голове на Шинджи Кагава, Пиер-Емерик Обамеянг и Кристиан Пулишич и вече имат точно 3000 попадения в Бундеслигата.

Изключително интересен се оказа мачът в Майнц, където местните любимци дръпнаха на Хофенхайм с 2:0 до 16-ата минута, но видяха как бандата на Юлиан Нагелсман прави пълен обрат в 92-ата минута. Така Хофе се изкачи до трето място и изпревари новака Хавовер, който също все още не познава вкуса на поражението.