В последния кръг за годината в германската Бундеслига се стигна до 36 попадения, като цели пет от тях паднаха в добавените времена на четири различни мача.

За капак Щутгарт профука дузпа срещу Байерн при загубата си с 0:1 също в добавеното време и изпусна златна възможност да вземе първа точка срещу баварците в последните 13 мача за първенство. Единственото попадение беше дело на Томас Мюлер, а шампионите дръпнаха с цели 11 точки на върха.

Това стана факт след равенството 2:2 между Айнтрахт Франкфурт и вторият Шалке, но "миньорите" трябва да бъдат доволни, защото взеха точката с гол на Налдо в 95-ата минута. С първи успех за сезона се поздрави последният Кьолн, ударил Волфсбург с 1:0 и по този начин остави Тасмания Берлин като слабак №1 за един полусезон в историята на Бундеслигата.

Горчилка преглътна Вердер Бремен, който дръпна с 2:0 на Майнц и до 93-ата минута беше извън опасната зона, но гостите стигнаха до късно изравняване. Драма имаше и в Аугсбург, където местният тим губеше с 1:3 от Фрайбург до 91-ата минута, но това не попречи на Алфред Финбогасон да оформи своя хеттрик и да подари точка на своите.

В късния съботен мач Борусия Дортмунд постигна втора победа във втория мач на новия си треньор Петер Щьогер, след като обърна Хофенхайм до 2:1 с гол на Кристиан Пулишич в 89-ата минута. Така рурци се изстреляха в четворката и ще зимуват на трето място.

Истински екшън се разигра на север, където Хановер и Байер Леверкузен си повеждаха по два пъти, но в крайна сметка разделиха точките при равенството 4:4. В последния двубой от кръга пък вицешампионът РазенБалшпорт Лайпциг допусна сензационно поражение с 2:3 от средняка Херта, макар да игра на свой терен почти цял мач с човек повече.

Ето всички резултати от кръга:

Борусия Мьонхенгладбах - Хамбургер 3:1
1:0 Азар - 9'  1:1 Хаан - 53'  2:1 Рафаел - 74'  3:1 Рафаел - 79'

Аугсбург - Фрайбург 3:3
1:0 Финбогасон - 1'  1:1 Гюнтер - 20'  1:2 Петерсен - 48'  1:3 Петерсен - 65'  2:3 Финбогасон - 91'  3:3 Финбогасон - 93'

Хановер - Байер Леверкузен 4:4
0:1 Брандт - 11'  1:1 Бебу - 12'  2:1 Фюлкруг - 21', д.  2:2 Мехмеди - 25'  3:2 Клаус - 45'  3:3 Бейли - 47'  3:4 Бейли - 67'  4:4 Корб - 83'

РБ Лайпциг - Херта 2:3
0:1 Зелке - 5'  0:2 Калу - 31'  0:3 Зелке - 51'  1:3 Орбан - 68'  2:3 Халстенберг - 92'
Заб.: Торунарига (Херта) с директен червен картон - 7'