Кръгът в Германия започна с изненадващата победа на Майнц с 2:0 като гост на Херта, която не успя да измъкне отбора извън зоната на изпадащите, но пък го изравни по точки с Вердер Бремен, който е над чертата.

Интригата се завърза още повече след успеха на Фрайбург с 1:0 над "бременските музиканти", които имат по-добра голова разлика от тази на Майнц.

В събота шампионът Байерн Мюнхен удари Волфсбург с 2:1 след попадение на Роберт Левандовски от дузпа в 91-ата минута, като малко по-рано Ариен Робен сбърка от бялата точка.

Даниел Дидави бе извел своите напред още в началото на мача, но в средата на втората част Сандро Вагнер изравни. Така "вълците" имат само една точка повече от Вердер и Майнц, а баварският колос се бетонира на върха. В понеделник се стигна и до изненадващата оставка на треньора на Волфсбург Мартин Шмидт.

В дербито на двете Борусия в неделя гостуващият Дортмунд излъга Мьонхенгладбах с 1:0 след разкошен гол на Марко Ройс. "Жребчетата" имаха игрово предимство и завършиха мача с 28:8 отправени удара на "картофената нива" в Гладбах, но стражът на вестфалци Роман Бюрки записа рекордните за сезона 11 спасявания.

Продължава впечатляващият полет на "орлите" от Франкфурт на Нико Ковач. В последния мач от кръга в понеделник Айнтрахт удари вицешампиона РазенБалшпорт Лайпциг с 2:1 и се изстреля на трето място в таблицата, само на точка зад втория Борусия Дортмунд. Така почти незабележимо авансът на Байерн на върха стана 19 точки, вместо досегашните 18 пред "биковете" преди този кръг.