Кръгът в Бундеслигата започна с дългоочаквания мач между последния Кьолн и сриналият се в хода на сезона Борусия Дортмунд, който за първи път от 2013 година насам беше без продадения в Арсенал голмайстор Пиер-Емерик Обамеянг.

Преди срещата "козлите" бяха набрали скорост с 10 от 12 възможни точки, докато "жълто-черните" нямаха победа в първите си три мача от годината. Въпреки това взетият за заместник на габонеца Мичи Батшуай беше над всички, изригвайки с два гола, отменен такъв и асистенция за важната победа с 3:2. Така вестфалци временно се изкачиха на второ място в таблицата, взимайки глътка въздух в напрегнатата борба за местата в зона Шампионска лига.

Изключително интересно беше в Гелзенкирхен, където Шалке пропусна отлична възможност да излезе втори, допускайки пълен обрат срещу Вердер Бремен. Златко Юнузович вкара в 93-ата минута важния победен гол за своите, които спечелиха насред Гелзенкирхен с 2:1 и за първи път от втория кръг насам излязоха извън зоната на изпадащите.

Това стана факт след победата на шампиона Байерн Мюнхен с 2:0 в Майнц, дошла след голове от волета на Франк Рибери и Хамес Родригес. Домакините се свлякоха в зоната на здрача, а Юп Хайнкес изведе баварците до спиращите дъха 19 победи в 20 официални мача, откакто пое отбора за рекорден четвърти път миналия октомври.Нещо повече - баварците дръпнаха с космическите 18 точки на върха и практически спечелиха сребърната салатиера за рекорден шести пореден път.

Ето всички резултати от кръга:

Кьолн - Борусия Дортмунд 2:3
0:1 Батшуай - 35'  1:1 Цолер - 60'  1:2 Батшуай - 62'  2:2 Мере - 70'  2:3 Шюрле - 84'

Фрайбург - Байер Леверкузен 0:0

Херта - Хофенхайм 1:1
0:1 Крамарич - 38', д.  1:1 Калу - 58'

Майнц - Байерн Мюнхен 0:2
0:1 Рибери - 33'  0:2 Хамес - 44'

Шалке - Вердер Бремен 1:2
1:0 Коноплянка - 24'  1:1 Крузе - 79'  1:2 Юнузович - 93'

Волфсбург - Щутгарт 1:1