Шотландският Глазгоу Рейнджърс отива на реванша след седмица в Марибор с оптимизъм, след като в първата среща постигна приличен успех с 3:1. Сините от Глазгоу са пред най-дългия си период в Европа от 7 години насам, когато играха в Шампионската лига.

"Разбира се, 3:1 не е резултатът-мечта, но е по-добре от 2:1, заяви с лека усмивка новият мениджър Стивън Джерард, който през това лято взе 11 нови футболисти с идеята да спре доминацията на Селтик. Алфредо Морелос откри резултата в 6-ата минута, но пет преди края на първото полувреме Митя Вилер изравни. Веднага след подновяването на играта Джеймс Таверние от дузпа направи 2:1. Двата отбора имаха своите шансове, но късметът се усмихна на домакините, които стигнаха до трети гол чрез Ласана Кулибали пет минути преди края на редовното време. При успех над словенците, Рейнджърс ще се изправи срещу победителя от мача Уфа (Русия)- Прогрес (Люксембург), чиято първа среща завърши 2:1.

Голямата изненада дойде от Беларус, където Зенит (Санкт Петенрбург) беше разгромен с 0:4 от местния Динамо (Минск). Два гола на сърбина Урош Николич и по един на украинеца Владимир Хвачински и на хърватина Нино Галович осигуриха успеха на Динамо. Въпреки това, старши треньорът на руснаците Сергей Семак е оптимист и вярва в крайната победа.

Българска съдийска бригада ръководи мача между Витес и Базел (Швейцария). Гостите стигнаха до победата в 93-ата минута, когато се разписа Рики ван Волфсвинкел. Общо пет жълти картона показа Георги Кабаков- три за домакините и два за гостите. От тъчлиниите флаговете размахваха Мартин Маргаритов (Пловдив) и Диян Вълков (Бургас). Никола Попов беше четвърти съдия.

Словашкият Тренчин, който е сателит на Аякс, разгроми също с 4:0 Фейенорд (Холандия). Хеттрик реализира хърватският нападател Антонио Манце, който се разписа два пъти преди почивката и веднъж в средата на второто полувреме. Нигериецът Елайо Азанго беше точен за 3:0 минута преди края на първото полувреме.

Бургазлията Венелин Филипов влезе като тактическа смяна в 89-ата минута за Жалгирис (Вилнюс), а литовците отстъпиха с 0:1 при гостуването си на испанския гранд Севиля. Евер Банега реализира единственото попадение в 34-ата минута, а до 77-ата минута игра на жълто-зелените Жереми Манзоро- познат у нас от периодите си в Черноморец (Бургас) и Славия. Гостите от Жалгирис имаха две добри възможности за гол, но пропуснаха чрез Неманя Томич и Славко Благоевич.

Комфортно могат да се чувстват Олимпиакос (Гърция), който разгроми Люцерн с 4:0, и Олимпия (Любляна)- отнесъл с 3:0 ХИК Хелзинки (Финландия). Френският Бордо също си тръгна с чудесна преднина- 3:1 при гостуването си на Мариупол в Одеса.

Слован Братислава (Словакия) - Рапид Виена (Австрия) 2:1
Севиля (Испания) - Жалгирис (Литва) 1:0Пюник Ереван (Армения) - Макаби Тел Авив (Израел) 0:0