В 15-ия кръг на Висшата лига статуквото на върха се запази, въпреки че и Манчестър Сити и Ливърпул имаха проблеми в мачовете си.

Мениджърите направиха ротации като дадоха почивка на някои основни играчи и макар и Гражданите да контролираха двубоя срещу Уотфорд, късен гол от домакините направи последните минути напрегнати, но те удържаха.

В същото време Червените трябваше да правят обрат на терена на Бърнли, но го сториха много бързо, за да спечелят с 3:1 и да останат на 2 точки от шампионите.

В същото време разликата до третия се увеличи на 6 точки и на тази позиция вече е Тотнъм, който победи Саутхемптън. Челси обаче се издъни, като допусна обрат на терена на Уулвърхемптън и падна с 1:2 от новака.

Така Сините загубиха за втори път в последните си 4 мача, като имат само една победа в тях и логично дистанцията до Ман Сити е вече 10 точки, което естествено ядоса Маурицио Сари.

Голямото дерби между Манчестър Юнайтед и Арсенал предложи доста емоции и завърши 2:2, като Червените дяволи бързо изравняваха на два пъти. Това обаче бе 4-и пореден мач без победа за тях, което ги остави на 8 точки от Топ 4 и на цели 18 от лидера Сити, така че напрежението върху Жозе Моуриньо отново се покачва.

Уест Хям и Брайтън постигнаха важни победи, за да се отдалечат от опасната зона, като в герой за Чуковете се превърна забравеният Лукас Перес, който влезе от пейката и реализира 2 гола за успеха над Кардиф.

Любопитно в кръга бе и това, че всички отбори се разписаха и нямаше нито една суха мрежа, което не се случва често.