Ливърпул продължи победния си ход и ще посрещне новата година в отлично настроение, след като размаза Арсенал с 5:1 на „Анфийлд”. Така Червените записаха 9-и пореден триумф в първенството, като головата им разлика в тези мачове е впечатляваща - 28-3!

Червените изостанаха в началото на двубоя, но много бързо направиха обрат след голове на Роберто Фирмино, след като и в двата случая защитата на гостите помогна сериозно и отново се видя, че Артилеристите са трагични в отбрана.

Мане и Салах от дузпа направиха срама на лондончани пълен още до почивката, а след нея Фирмино оформи хеттрика си и феновете на тима съвсем се размечтаха за титлата.

Разликата до Манчестър Сити остана 7 точки преди сблъсъка на „Етихад” в четвъртък, а Тотнъм изпусна втората позиция, след като допусна обрат у дома срещу Уулвърхемптън и това бе огромно разочарование за състава на Маурисио Почетино. Гражданите пък се върнаха на победния път след 3:1 на терена на Саутхемптън.

В същото време Манчестър Юнайтед продължи с възхода си и взе трета поредна победа при Оле Гунар Солскяер след 4:1 над Борнемут. Пол Погба отново вкара два пъти и Червените дяволи вече са на 3 точки от 5-ия Арсенал в класирането, а и изглеждат като съвсем различен тим.

В дъното Кардиф, Фулъм и Бърнли постигнаха важни победи, като уелсците вече имат 18 точки, докато Котиджърс надвиха Хъдърсфийлд с късен гол на Митрович и продължават да мечтаят за оцеляване. Териерите пък загубиха и 7-те си мача през декември.

Голмайстори
13 Пиер-Емерик Обамеянг (Арсенал), Хари Кейн (Тотнъм), Мохамед Салах (Ливърпул)
10 Еден Азар (Челси)
9 Ричарлисон (Евертън), Рахийм Стърлинг (Ман Сити)

Ливърпул – Арсенал 5:1
0:1 Мейтланд-Найлс 11, 1:1 Фирмино 14, 2:1 Фирмино 16, 3:1 Мане 32, 4:1 Салах 45+2 дузпа, 5:1 Фирмино 65 дузпа

Кристъл Палас – Челси 0:1