Шестият кръг в Бундеслигата мина изцяло по вкуса на гостите, които изковаха цели осем успеха и едно реми. Много доволен остана първенецът Байерн Мюнхен, който се изкачи за първи път този сезон на върха в класирането.

Баварците удариха с 3:2 новака Падерборн, записвайки четвъртата си победа в първенството. Филипе Коутиньо и Серж Гнабри си разменяха любезности с асистенции за головете си, а Роберт Левандовски стана първият футболист, който забива 10 гола преди седмия кръг.

Мюнхенци имаха аванс от две попадения на два пъти в срещата, но в края трябваше да треперят, тъй като Падерборн показа кураж. Въпреки това скромният тим загуби и остана на дъното само с една точка на сметката си.

Много солидна победа постигна Шалке като гост на доскорошния лидер РБ Лайпциг. Успехът на "миньорите" ги качи на четвърто място, докато "биковете" паднаха да втора позиция, като и двата отбора имат по 13 пункта.

Втора поредна издънка регистрира вицешампионът Борусия Дортмунд, врътнал равенство 2:2 срещу Вердер Бремен у дома. По този начин вестфалци се сринаха до осмо място в таблицата,но изоставането им от лидера Байерн все пак е само три точки.

Падерборн - Байерн Мюнхен 2:3
0:1 Гнабри - 15'  0:2 Коутиньо - 55'  1:2 Прьогер - 68'  1:3 Левандовски - 79'  2:3 Колинс - 84'

Борусия Дортмунд - Вердер Бремен 2:2
0:1 Рашица - 7'  1:1 Гьотце - 9'  2:1 Ройс - 41'  2:2 Фридъл - 55'

Фортуна Дюселдорф - Фрайбург 1:2
1:0 Хенингс - 42'  1:1 Шмид - 45'  1:2 Валдшмидт - 81'

Кьолн - Херта 0:4
0:1 Дилросун - 23'  0:2 Ибишевич - 58'  0:3 Ибишевич - 62'  0:4 Боята - 83'