12-ият кръг в Германия се оказа доста куриозен, защото започна с фантастичен трилър - най-слабият отбор в първенството този сезон Падерборн дръпна с 3:0 още на почивката насред Дортмунд и Борусия изглеждаше в много тежък нокдаун.

До 84-ата минута гостите имаха комфортна преднина от два гола, но в 94-ата минута Марко Ройс донесе точката за своите. Въпреки това горчилката за рурци беше голяма и се заговори, че треньорът Люсиен Фавре ще бъде уволнен буквално до дни, тъй като 130-милионната селекция не дава никакъв резултат.

На другия полюс беше хегемонът Байерн, който отново срази противник с 4:0, след като го направи с "жълто-черните" преди две седмици. Този път бой от най-успешния германски клуб яде Фортуна Дюселдорф, чието поражение на свой терен от баварците се оказа девето поредно.

Мачът ще се запомни най-вече с факта, че головата машина Роберт Левандовски не вкара за сефте през кампанията и така серията му от 11 поредни кръга с поне едно отбелязано попадение приключи. Не е за вярване, но непретенциозният Фортуна е черната котка на поляка, защото само срещу този съперник той не е вкарвал в Бундеслигата, при това в цели пет опита.

Доста изненадваща беше победата на абсолютния дебютант Унион Берлин над лидера Борусия Мьонхенгладбах с 2:0. "Жребчетата" останаха на върха, но вече водят само с една точка на преродения Байерн и на скрития фаворит за титлата РазенБалшпорт Лайпциг, който е безмилостен през последните седмици.

Унион се оказа неудобен съперник и на двете Борусии, защото по-рано през сезона сензационно удари у дома и Дортмунд. Така столичният тим изненадващо се озова пред именития градски съперник Херта в таблицата и в момента дори води с цели 5 точки на "старата дама".

Голям шок изживя Хофенхайм, който игра цяло второ полувреме с човек повече, но беше унищожен от Майнц на свой терен с 5:1. Най-интересното е, че това стечение на обстоятелствата идва след 5 поредни победи на Хофе в шампионата и то срещу отбор, който беше в опасната зона.

Ето всички резултати от кръга:

Борусия Дортмунд - Падерборн 3:3
0:1 Мамба - 5'  0:2 Мамба - 37'  0:3 Холтман - 43'  1:3 Санчо - 47'  2:3 Витсел - 84'  3:3 Ройс - 94'

Хофенхайм - Майнц 1:5
0:1 Йозтунали - 33'  0:2 Кадержабек - 52', а.г. 0:3 Кунде - 62'  1:3 Крамарич - 83'  1:4 Боетиус - 90'  1:5 Кунде - 93'