Междинният 16-и кръг в германската Бундеслига предложи поредна порция зрелища, като без съмнение големият мач беше във вторник.

Борусия Дортмунд и РазенБалшпорт Лайпциг сътвориха истински голов екшън, завършил 3:3. Вестфалци надиграха лидера в таблицата, но допуснаха безумни грешки в отбрана и пропуснаха шанса да се доближат на точка от върха.

От герой в грешник се превърна Юлиан Брандт, който вкара втория гол за своите по изключителен начин, но след почивката направи коледен подарък на Тимо Вернер и буквално му асистира за втория гол.

От равенството между двата отбора се възползва доскорошният лидер Борусия Мьонхенгладбах, който победи Падерборн у дома и се изравни по точки с "биковете" от Лайпциг.

В сряда се състоя мачът между "съседите" в таблицата Фрайбург и Байерн Мюнхен. Роберт Левандовски вкара 19-ия си шампионатен гол и стана първият футболист в Европа с 30 попадения във всички турнири този сезон.

Домакините изравниха чрез Винченцо Грифо и бяха близо поне до точката, но Джошуа Циркзее вкара в 92-ата минута с първото си докосване в Бундеслигата, а малко след това Серж Гнабри сложи точка на спора. Така Байерн спечели двубоя с 3:1 и се качи на трета позиция.

Ето всички резултати от кръга:

Унион Берлин - Хофенхайм 0:2
0:1 Бебу - 56'  0:2 Баумгартнер - 91'

Вердер Бремен - Майнц 0:5
0:1 Куаисон - 10'  0:2 Павленка - 15', а.г.  0:3 Куаисон - 19'  0:4 Куаисон - 38'  0:5 Матета - 81'

Аугсбург - Фортуна Дюселдорф 3:0
1:0 Макс - 32'  2:0 Йедвай - 61'  3:0 Макс - 72'

Борусия Дортмунд - РБ Лайпциг 3:3
1:0 Вайгъл - 23'  2:0 Брандт - 34'  2:1 Вернер - 47'  2:2 Вернер - 53'  3:2 Санчо - 55'  3:3 Шик - 77'

Байер Леверкузен - Херта 0:1
0:1 Рекик - 64'

Борусия Мьонхенгладбах - Падерборн 2:0
1:0 Плея - 46'  2:0 Щиндъл - 67', д.

Айнтрахт Франкфурт - Кьолн 2:4
1:0 Хинтерегер - 6'  2:0 Пасиенсия - 30'  2:1 Хектор - 44'  2:2 Борнаув - 72'  2:3 Дрекслер - 81'  2:4 Якобс - 94'

Волфсбург - Шалке 1:1
0:1 Кабак - 50'  1:1 Мбабу - 82'

Фрайбург - Байерн Мюнхен 1:3
0:1 Левандовски - 16'  1:1 Грифо - 59'  1:2 Циркзее - 92'  1:3 Гнабри - 95'