Ливърпул постигна 10-ата си поредна победа във Висшата лига и продължава да марширува към титлата, след  като надви коравия Уулвърхемптън с 1:0 у дома.

Садио Мане донесе успеха малко преди края на първото полувреме, като попадението бе преразгледано от ВАР за игра с ръка на Адам Лалана.

Малко след това изравнителен гол на Уулвърхемптън бе отменен заради много тънка засада, а след почивката двубоят не бе впечатляващ, но победата бе за Червените, които водят с 13 точки и имат мач по-малко.

След 2 поредни загуби Лестър се върна на победния път след 2:1 над Уест Хям. Брендън Роджърс даде почивка на станалия баща Джейми Варди, както и на други освновни играчи, но това не попречи на Лисиците да спечелят с голове на Келечи Ихеаначо и Демарай Грей. Загубата пък логично означаваше уволнение за мениджъра на Чуковете Мануел Пелегрини. Часове по-късно на негово място бе назначен отново Дейвид Мойс.

Манчестър Сити се затрудни, но се справи с Шефилд Юнайтед с 2:0. С малко късмет Гражданите вкараха първия гол чрез Серхио Агуеро, а след това Кевин де Бройне оформи успеха.

В голямото лондонско дерби от кръга Арсенал загуби у дома от Челси с 1:2. Това бе домакински дебют на Микел Артета начело на Артилеристите и той видя силно първо полувреме за своя тим, който поведе след гол с глава на Пиер-Емерик Обамеянг.

След почивката обаче Сините натиснаха, а в последните минути стигнаха и до обрата. Жоржиньо изравни, след като вратарят Бернд Лено се размина с топката при центриране, а Тами Ейбрахам донесе успеха с гол при контраатака. Преди попаденията обаче имаше и спорен момент, когато съдията можеше да покаже втори жълт картон на Жоржиньо за задържане срещу Гендузи, но не го направи.

Манчестър Юнайтед излезе на 5-о място, след като спечели с 2:0 на терена на Бърнли, а головете отново бяха на Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд. Червените дяволи действаха солидно и се насладиха на труден успех.

Тотнъм на два пъти изоставаше, но все пак стигна до 2:2 на терена на Норич. Шпорите все пак загубиха 2 точки след лоши действия в защита като в 10 мача във всички турнири под ръководството на Жозе Моуриньо имат само една суха мрежа и са допуснали 17 гола в тях.

В битката на дъното става интересно, защото Уотфорд продължи с възхода си и след 3:0 над Астън Вила има 7 точки от 3 мача при новия мениджър Найджъл Пиърсън и вече е само на 4 точки от спасението.

Евертън отново спечели при Карло Анчелоти и излезе 10-и, а Доминик Калвърт-Люин донесе успеха над Нюкасъл с два гола. Брайтън също взе важни 3 точки, като победи Борнемут, докато Саутхемптън и Кристъл Палас завършиха наравно и въпреки подобрението си Светците все още са близо до опасната зона.