Междинният 32-и кръг в германската Бундеслига официално короняса хегемона Байерн Мюнхен с осмата му поредна и общо 30-а титла на страната.

Баварският колос постигна 22-а поредна победа срещу Вердер Бремен във всички турнири във вторник, а голмайсторът на първенството Роберт Левандовски вкара единственото попадение на стадион "Везерщадион".

За поляка това беше гол №31 в шампионата този сезон, а "бременските музиканти" могат да съжаляват, защото играха с човек повече в последния близо четвърт час на мача. Алфонсо Дейвис беше изгонен, но постави рекорд по максимална скорост в Бундеслигата.

Програмата в този кръг беше изключително интересна, защото противопостави трите водещи отбора на трите клуба, замесени в жестоката битка за спасение.

Големите изненади се получиха в сряда, когато вицешампионът Борусия Дортмунд изненадващо падна с 0:2 у дома от Майнц, намиращ се точно над чертата. За гостите това беше втори успех в последните им три визити на стадион "Сигнал Идуна Парк".

До 87-ата минута на мачовете в сряда Вердер Бремен все пак заемаше мястото, което дава право на участие на бараж за спасение. И тогава се случи чудото - Фортуна Дюселдорф вкара два гола на домакина РазенБалшпорт Лайпциг, изтръгна точката и се изстреля пред "бременските музиканти" в таблицата.

Предпоследният 33-и кръг в събота може да реши спора между замесените в борбата за оцеляване, защото Майнц приема Вердер. Възможно е осмият по титли и втори по купи на Германия клуб от Бремен да изпадне за втори път в историята си и да прави компания на Падерборн във Втора Бундеслига от следващия сезон.