Подновяването на Висшата Лига на Англия, макар и без фенове, зарадва почитателите на играта, а мачовете бяха доста интересни, като тимовете реализираха и красиви голове.

Без попадения приключи мърсисайдското дерби между Евертън и Ливърпул и в интерес на истината двубоят бе доста скучен и без кой знае какви ситуации. Мохамед Салах не игра за Червените, които отложиха малко тържествата за титлата си, но така или иначе се нуждаят от още само 5 точки, за да триумфират.

Разликата до Манчестър Сити падна на 20 точки, след като Гражданите първо спечелиха отложения си двубой срещу Арсенал, а след това се справиха и с Бърнли, с категоричното 5:0.

Фил Фодън и Риад Марез вкараха по два гола за успеха, с който на практика хората на Пеп Гуардиола са сигурни за второто място, след като отвориха 9 точки пред Лестър, който отново не успя да спечели, стигайки само до 1:1 на терена на Уотфорд.

Головете паднаха в последните минути и бяха много красиви, особено ножичният удар на Крейг Доусън за домакините. Така Лисиците имат само една победа в 6 мача и в резултат преднината им пред Челси бе намалена на 3 точки.

Сините не бяха особено впечатляващи, но дръпнаха с 5 пред преследвачите след обрат срещу Астън Вила през второто полувреме. Оливие Жиру се разписа в 6-и пореден мач срещу бирмингамци, за да зарадва Франк Лампард.

Зад Челси битката остава много оспорвана. Тотнъм и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 като си разделиха по едно полувреме. Стивън Бергвайн вкара за Шпорите, но след почивката Пол Погба се завърна в игра, Червените дяволи започнаха да доминират и именно французинът изработи дузпа, която Бруно Фернандеш вкара за 1:1.

Уулвърхемптън също остава в борбата след победа с 2:0 над Уест Хям. Педро Нето вкара страхотен гол с удар от въздуха, а Вълците вече в 10 поредни визити са без зауба в Лондон, като имат равни точки с Ман Юнайтед.

Арсенал отново се изложи, губейки с 1:2 от Брайтън. Артилеристите вероятно останаха и за дълго без вратаря си Бернд Лено, който получи сериозна контузия. Трите точки бяха ключови за Чайките, тъй като те се отдалечиха с 4 над зоната на изпадащите. Саутхемптън и Нюкасъл пък на практика се спасиха, след като постигнаха убедителни победи с по 3:0.