Манчестър Сити размаза Ливърпул с 4:0 в 32-ия кръг на Висшата лига и показа, че изоставането от 20 точки до Червените е много по-голямо от действителното съотношение на силите.

Гражданите изиграха отличен мач и тотално доминираха срещу изненадващо немотивираните шампиони. Кевин де Бройне отново изигра великолепен сблъсък, а и Рахийм Стърлинг и Фил Фодън се справиха също отлично.

Домакините вдигнаха оборотите след средата на първото полувреме и до почивката вкараха 3 гола, правейки съперника за смях. Де Бройне от дузпа, Стърлинг и Фодън реализираха. След паузата ситуацията не се промени особено и се стигна до още един гол, а с цялото си представяне хората на Гуардиола отправиха сериозно послание към противника за следващия сезон.

Борбата за Топ 4 се ожесточава, защото Лестър продължи с лошите резултати, а сега и Челси допусна сериозна грешка, губейки от Уест Хям.

Лисиците отстъпиха пред Евертън с 1:2 и вече имат само един успех в последните си 8 срещи. Тимът на Брендън Роджърс не играе добре и феновете има защо да са притеснени.

Що се отнася до състава на Франк Лампард, Сините неочаквано паднаха с 2:3 от Уест Хям. Мачът мина през много емоции, обрати и отменен гол от ВАР, преди Чуковете да стигнат до триумфа след късен гол на резервата Андрий Ярмоленко, който отбеляза при контраатака в 89-ата минута.

Така преднината на Лестър и Челси пред преследвачите бе намалена съответно на 3 и 2 точки и Манчестър Юнайтед и Уулвърхемптън вече „надушват кръв”.

Червените дяволи продължиха със силното си представяне, след като отнесоха с 3:0 Брайтън като гост. Бруно Фернандеш блесна с два гола за успеха и вече има 6 попадения и 4 асистенции за отбора, а и младока Мейсън Грийнууд за пореден път демонстрира, че е на път да се превърне в страхотен нападател, като отбеляза един и изработи друг от головете на отбора си. Пол Погба също показа, че играе с желание, което може само да радва почитателите на тима.

Вълците обаче също продължават да печелят, след като надвиха с 1:0 Астън Вила. Така тимът има 5 победи и равен в последните си 6 двубоя, като в последните 4 не е допуснал и гол.

Арсенал най-после зарадва феновете си с хубав триумф, след като отнесе последния Норич с 4:0. Пиер-Емерик Обамеянг отбеляза на два пъти и премина границата от 50 гола във Висшата лига. Лондончани обаче остават далеч от битката за Топ 4.

Тотнъм пък поднесе разочарование на своите привърженици, след като игра слабо и падна с 1:3 на терена на Шефилд Юнайтед. Гол на Хари Кейн при 0:1 може би бе спорно отменен, но така или иначе лондончани не показаха достатъчно желание и Остриетата стигнаха до първа победа след подновяването на първенството.

В дъното победата на Уест Хям отдалечи отбора на 3 точки от опасната зона, а Уотфорд, Астън Вила и Борнемут не успяха да добавят точки към актива си и остават сериозно застрашени.

Уест Хям – Челси 3:2
0:1 Уилиан 42 дузпа, 1:1 Сучек 45+2, 2:1 Антонио 51, 2:2 Уилиан 72, 3:2 Ярмоленко 89

Шефилд Юнайтед – Тотнъм 3:1
1:0 Берге 31, 2:0 Мусе 69, 3:0 Макбърни 84, 3:1 Кейн 90

Манчестър Сити – Ливърпул 4:0
1:0 Де Бройне 25 дузпа, 2:0 Стърлинг 35, 3:0 Фодън 45, 4:0 Окслейд-Чембърлейн 66