Швейцария и Франция врътнаха реми 0:0 в среща от Група "А" на Евро 2016, която се игра на стадион "Пиер Муроа".

"Петлите" имаха повече шансове да стигнат до успеха в този мач, но гредите не им позволиха да стигнат до трите точки в срещата.

Въпреки това и ремито е достатъчно на домакините, за да завършат групата като лидери. Французите финишира със 7 точки на върха на своята група.

"Кръстоносците" също продължават напред след актив от 5 точки. Те си осигуриха второто място.

Самият мач бе доста интересен на моменти, макар да нямаше голове. Французите удариха две греди, а освен това няколко фланелки на Швейцария бяха скъсани от френски футболисти.

Малко след почивката на терена се случи нещо доста фрапантно - топката бе спукана и се наложи да бъде сменена.

Срещата започна с изключително високо темпо и двата тима създадоха доста атаки към двете врати през първите минути.

В 9-ата минута Джору направи пропуск, след като не успя да довкара една изпусната от Погба топка, тъй като бе паднал на тревата в близост до далечната греда.

Точно пет минути след това Погба отправи хубав удар около наказателното поле, но топката бе спасена от Зомер.

Малко след това отново халфът на французите стреля опасно, този път от малък ъгъл, но стражът на швейцарците отново бе безгрешен.

Силното представяне на халфа на Юве продължи и той за пореден път пробва удара си, но този път напречната греда спас "кръстоносците".

В 20-ата минута Мехмеди отстрами швейцарците, след като отправи удар с десния крак.

Като цяло това бе и последното по-интересно положение през първото полувреме, а в следващите 25 минути имаше доста моменти в които темпото на игра драстично поспадна.

Двата тима създадоха няколко добри атаки, но от тях не се стигна до нищо интересно.

Второто полувреме започна скучновато, но в 52-ата минута Жиняк отправи удар от около 30 метра, но в крайна сметка Зомер внимаваше и улови топката.

В 54-ата минута топката се спука! Буквално! Бутоните на Бехрами я пробиха и в крайна сметка кълбото бе подменено.

Няколко минути след това французите направиха прекрасна комбинация, която завърши с много хубав удар на Гризман, който бе спасен от Зомер с една ръка.

В ситуацията Погба намери нападателя на Атлетико, а след това той направи прекрасна двойна комбинация с Жиняк преди да стреля.

През следващите минути на терена не се случи нищо кой знае колко интересно, макар че и Пайе влезе в игра за Франция.

В 75-ата минута Пайе отправи изумителен удар от въздуха след прекрасна френска атака, но топката разтересе напречната греда и след това тупна пред голлинията.

В 80-ата минута Пайе отправи нов опасен удар, който прелетя обаче на сантиметри встрани вратата.

Три минути преди края на редовното време Пайе отправи удар от фаул, но топката рикошира в стената.

ШВЕЙЦАРИЯ - ФРАНЦИЯ 0:0

ШВЕЙЦАРИЯ: Зомер, Джору, Лихтщайнер, Родригес, Шер, Бехрами, Джемаили, Шакири (79 - Ферннадес), Джака, Мехмеди (86 - Ланг), Емболо (73 - Сеферович)

ФРАНЦИЯ: Лорис, Саня, Евра, Рами, Кошчелни, Кабай, Сисоко, Погба, Жиняк, Гризман (77 - Матюиди), Коман (61 - Пайе)