Българката Ивет Лалова-Колио взе решение да не стартира в полуфиналното бягане на 100 м, обявиха от щаба на българската делегация. Причината за това е, че родната атлетка почувствала леки болки вследствие разтежение. Тя е преминала обстоен преглед в клиниката на олимпийското село.
Според специалистите това едва ли ще попречи на спринтьорката да участва в дисциплината 200 м, която започва с 1/4-финални серии в понеделник сутрин, предават от нашата делегация в съобщение до медиите.
Ивет побърза да успокои многобройните си почитатели, че травмата не е сериозна.
„Здравейте приятели, непосредствено преди Олимпийските игри лекувах малка травма. Нищо сериозно, част от ежедневието на всеки спортист. След спринта на 100м вчера и втори евентуален такъв днес бих изложила мускула на риск. В името на доброто ми представяне в любимата ми дисциплина 200м, която започва в понеделник, с главния медицински делегат на IAAF на олимпийския стадион и моя екип взехме решение да не стартирам на полуфинала на 100м тази вечер, за да избегнем рискове и евентуална контузия. Благодаря за подкрепата и бъдете сигурни, че в понеделник ще бъда готова на 100%”, написа 32-годишната българка във „Фейсбук”.
Спринтьорката от Ямайка Илейн Томпсън вече ще носи титлата най-бързата жена на планетата. 24-годишната атлетка спечели олимпийската титла в спринта на 100 м.
Тя финишира с време 10,71 секунди. Второ място зае американката Тори Бауи с 10,83. Трета остана Шели-Ан Фрейзър-Прайс от Ямайка с 10,86 секунди, което е най-добрият й резултат за сезона








Скариди с бяло вино и чесън - лесна и ароматна рецепта
Жълт код за опасно горещо време в 14 области на България
"Децата за мир на планетата": Посланието на тазгодишната Асамблея на мира
ЧСИ предлагат: Да се въведе доброволно извънсъдебно събиране на вземания
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Физиев с брутален нокаут в Баку
Шара Булет оцеля след нокдаун и пречупи Мишел Перейра в Баку
Матеус Камило с гръмка победа над Садихов пред родната му публика
Станислава Атанасова със сребро на европейското по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар17:05 | 14 авг 2016 г.
16:21 | 14 авг 2016 г.
14:12 | 14 авг 2016 г.
11:16 | 14 авг 2016 г.
11:04 | 14 авг 2016 г.
10:24 | 14 авг 2016 г.
10:17 | 14 авг 2016 г.
10:09 | 14 авг 2016 г.
10:03 | 14 авг 2016 г.
09:49 | 14 авг 2016 г.
Напиши коментар