Любопитни факти около Церемонията по откриването на Олимпийските игри в Рио де Жанейро:
На церемонията по откриването на летните Олимпийски игри на стадион "Маракана" в Рио де Жанейро тази нощ присъстваха 37 държавни и правителствени ръководители. Това е значително по-малко в сравнение с 2008 година в Пекин, където пристигнаха 80 висши държавници.
Състезатели от новопризнатите държави Косово и Южен Судан дебютираха на Парада на спортистите по време на Церемонията по откриването на Олимпиадата в Рио. Знаменосец на Косово беше джудистката Майлинда Келменди, а страната ще бъде представена на
Игрите от общо осем състезатели в спортовете джудо, Лека атлетика, колоездене на шосе, спортна стрелба и плуване. Маратонецът Гуор Мариал беше знаменосец на Южен Судан, в чийто олимпийски състав са включени трима лекоатлети.
За първи път в историята МОК разреши на Сборен отбор на бежанци да участва на Олимпиада под олимпийски флаг. Знаменосец на делегацията беше родената в Южен Судан лекоатлетка Роуз Локониен, която се състезава в бягането на 1500 метра. Отборът на бежанците ще участва в Игрите с 10 състезатели в спортовете лека атлетика, джудо и плуване.
Бразилската публика освирка бурно делегацията на големия местен съперник Аржентина по време на Церемонията по откриването на Олимпиадата в Рио де Жанейро. Знаменосец на аржентинците беше баскетболистът Луис Скола.
Делегацията на Нигерия премина през стадион "Маракана" с традиционните си тренировъчни екипи по време на Парада на спортистите на Откриването на Олимпиадата в Рио де Жанейро. Причина за това стана, че специалните костюми за спортистите от африканската страна за Церемонията не бяха доставени в срок в Бразилия.
Генералният секретар на ООН Бан Ки Мун се включи във финалния етап на щафетата с олимпийския огън в Рио де Жанейро. Той пробяга 100 метра с факела, който предаде на 15-годишната хандбалистка Таиза Витория да Силва. В последствие Бан Ки Мун присъства и на Церемонията по откриването на Игрите на стадион "Маракана".
Знаменосецът на делегацията на САЩ Майкъл Фелпс напусна преждевременно Церемонията по откриването на Олимпиадата в Рио де Жанейро. Фелпс, който е рекордьор с 18 титли и с общо 22 олимпийски медала, напусна "Маракана" веднага след преминаването на американците в Парада на спортистите. Причината е, че той иска да почине по-добре преди предстоящите стартове по плуване. Със същия мотив Фелпс не се включи във всичките четири Церемонии по откриване на Олимпиади, в които е участвал досега.







КЗК обвини седем фирми в картел при обществени поръчки
Виктор Колая преди SENSHI 31: Бойните умения са като оръжие, трябва самоконтрол
По-скъпо лято 2026 по Черноморието ни: Вдигат осезаемо цените на чадърите, шезлонгите и напитките
Огромна рокля от българска дантела твори дизайнера Иван Донев
Един семеен ден на Day Off: Family Time на 16 май
Украински робот взриви сграда, контролирана от руснаците
Вижте къде в София няма да има вода на 18 май, понеделник
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Mercedes-AMG показа купе за 1 милион евро
Lamborghini показа специална версия на Revuelto
Дилъри на Toyota бият тревога за недостиг на масло
Виктор Колая преди SENSHI 31: „Бойните умения са като оръжие, трябва самоконтрол“
Четирима българи в битка за медали днес в Сърбия
Томас Бриджуотър: „Очаквайте фойерверки – идвам да доминирам!“
Мариан Лапушнеану: „SENSHI Grand Prix е шанс да покажеш кой си като боец“
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Катя Ивкова: Специалистите по здравни грижи заслужават достойно представителство в Световната здравна асамблея догодина
Кога се допълват и кога си противоречат алтернативната и конвенционалната медицина?
Министър Ивкова пред БЛС: Скринингът за онкологични заболявания, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Коментари
Напиши коментар15:59 | 6 авг 2016 г.
14:32 | 6 авг 2016 г.
14:29 | 6 авг 2016 г.
Напиши коментар