Берое посреща Левски в последен мач от 10-ия кръг на Първа лига.

Двата отбора са се изправяли помежду си 51 пъти в Стара Загора. Берое има 18 победи, "сините" 16, равенствата са 17. Най-честият резултат в двубоите между тези съперници е 1:1 и 1:0 за Берое (11 пъти), следван от 2:0 и 2:1 за Левски (10 пъти).

Старозагорци са в страхотна серия от 5 поредни домакински успеха над 26-кратния шампион на България – три пъти с по 1:0 и два пъти с 2:1, а за последно Левски спечели на стадион "Берое" през 2012 година с 2:1.

Гледайте мача на живо ТУК!

Станаха ясни титулярните състави на Берое и Левски. Дебют за домакините прави опитният Иван Иванов, а атаката повежда Мартин Камбуров, който има 15 гола във вратата на 26-кратния шампион на България. За първи път за "сините" в Първа лига стартира централният защитник Холмар Ейолфсон, докато Серджиу Буш е предпочетен пред Жуниор Мапуку на върха на атаката.

Берое – Левски

Берое: 12.Душан Перниш, 3.Милен Желев, 5.Павел Виданов, 6.Иван Иванов, 28.Веселин Пенев (к) (46-Камен Хаджиев), 4.Кохей Като (88-Серджиу Негрут), 7.Мартин Райнов, 8.Карлос Охене, 71.Антон Карачанаков (70-Драгош Фиртулеску), 77.Педро Еуженио, 9.Мартин Камбуров
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 10.Борислав Цонев, 11.Драгош Фиртулеску, 15.Георги Динков, 16.Марко Адамович, 21.Серджиу Негрут, 26.Камен Хаджиев
Треньор: Александър Томаш

Левски: 21.Божидар Митрев (к), 19.Милош Цветович, 28.Давид Яблонски, 5.Холмaр Ейолфсон, 4.Иван Горанов, 71.Васил Панайотов, 13.Жорди Гомес, 8.Антонио Вутов (62-Жерсон Кабрал), 15.Роман Прохазка, 32.Габриел Обертан, 9.Серджиу Буш (81-Жуниор Мапуку)
Резерви: 24.Александър Любенов, 3.Димитър Пиргов, 6.Ивайло Найденов, 11.Антони Белмонт, 25.Георги Ангелов, 26.Жерсон Кабрал, 10.Жуниор Мапуку
Треньор: Делио Роси

Стара Загора, ст.: "Берое"
Съдия: Ивайло Стоянов
Жълти картони: Педро, Желев (Берое); Буш. Прохазка, Цветкович, Обертан (Левски)

Най-интересното по минути:

1' Начало на мача.

4' Два последователни корнера за Левски, защитата на Берое се справя и чисти.

5' Обертан намира Вутов на чиста позиция, който вместо да стреля, търси центриране към Буш, което е неточно.

6' Вутов бута в гръб Камбуров в наказателното поле, но главният съдия Ивайло Стоянов е категоричен, че няма дузпа.

8' Страхотен пробив на Педро, преодолява Яблонски между краката и е спънат от Буш пред наказателното поле.

9' ПРОПУСК ЗА БЕРОЕ! Карачанаков стреля от последвалото нарушение, Митрев не помръдва, но топката минава покрай целта.

13' Гомес шутира от фаул от около 30 м, Обертан прескача топката, но Перниш внимава и сигурно лови.

17' Продължителна атака на Левски с няколко остри центрирания - на Обертан и Цветкович, но защитата на Берое отново се справя.

18' ШАНС ЗА БЕРОЕ! Камбуров с отличен пас с едно докосване извежда Педро очи в очи с Митрев и той се опитва технично да прехвърли вратаря, но крайно неточно.

25' Далечен удар на Карачанаков, над напречната греда.

26' ДОБРА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ЛЕВСКИ! Вутов връща към връхлитащия Панайотов, който стреля от движение, Перниш боксира.

31' Слаб удар на Горанов по земя, вратарят лови без проблеми.

37' Заучено положение от корнер за Берое. Карачанаков връща назад към Желев, който центрира и Райнов засича с глава, но Митрев спасява.

38' СТРАХОТЕН УДАР от движение на Гомес, Перниш избива.

43' КАКЪВ ШАНС ЗА БЕРОЕ! Камбуров е намерен между централните защитници на Левски и засича от движение от вратарското поле, но в аут.

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

50' Скучно начало на второто полувреме.

51' Карачанаков нахлува отдясно и стреля от малък ъгъл, Горанов застава на пътя на топката.

54' ПРОПУСК ЗА БЕРОЕ! Еуженио намира Камбуров, който засича с глава и Митрев спасява.

66' КАКЪВ ШАНС ЗА ЛЕВСКИ! Кабрал стреля, Перниш избива, Прохазка праби добавка, отново вратарят на Берое отразява.

72'  БЕРОЕ СЕ РАЗМИНАВА С ГОЛА! Като връща с едно докосване към Камбуров, който стреля от движение, но Митрев избива с една ръка.

74'  НОВ ОПАСЕН УДАР на Кабрал по диагонала, който излиза в аут.

79'  СТРАХОТДАН ИЗСТРЕЛ на Райнов, Митрев спасява с впечатляваща намеса.

84' Пореден далечен шут на Кабрал, отново вратарят спасява.