Левски приема Ботев Пловдив в един от най-интересните мачове от 21-ия кръг на Първа лига.

През есента столичани загубиха гостуването на "жълто-черните" с 1:2, въпреки че водеха с 1:0, но на "Герена" са безмилостни срещу "канарчетата".

За последно Ботев спечели на този стадион през сезон 1996/97 с 1:0. Оттогава са изминали деветнадесет срещи, които неизменно завършват с успех за Левски.

Гледайте мача на живо ТУК!

Делио Роси се спря на схема 4-4-2, като само две от седемте нови попъления са титуляри. Това са Филипе Нешименто и Станислав Костов, който води атаката заедно с Антонио Вутов. Изненадващо Габриел Обертан е на пейката, там се намират още Паулиньо и Серджи Буш.

Дебют за Ботев прави бразилският нападател Диого Кампос, който в предни позиции ще е подпомаган от Тодор Неделев и Дуде Ндонгала. С капитанската лента излиза юношата на домакините Лъчезар Балтанов.

Левски - Ботев 1:0

Голмайстор: 1:0 Димов (89-авт)

Левски: 21.Божидар Митрев, 19.Милош Цветкович, 28.Давид Яблонски, 5.Холмар Ейолфсон, 4.Иван Горанов, 13.Жорди Гомес, 15.Роман Прохазка, 8.Антонио Вутов (85-Буш), 20.Филипе Нашименто, 26. Жерсон Кабрал (71-Паулиньо), 29.Станислав Костов (60-Обертан)

Ботев Пловдив: 99.Иван Чворович, 2.Цветомир Панов, 18.Радослав Терзиев, 70.Пламен Димов, 23.Йордан Минев, 10.Серкан Юсеин, 17.Лъчезар Балтанов, 8.Тодор Неделев, 93.Густаво Афонсо (78-Бризола), 29.Дуде Ндонгала, 9.Диого Кампос (69-Стивън Петков)

София, ст.: "VIVACOM Арена Георги Аспарухов"
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Вутов, Яблонски (Левски); Панов, Балтанов, Димов, Петков (Ботев)

Най-интересното по минути:

1' Начало на мача.

3' Центриране от корнер на Гомес, Костов се разминава с топката на далечната греда.

5' Страхотна игра  на Нашименто. Той открадва топката от Неделев, после преминава през двама съперници и хитро извежда Вутов. Халфът стреля от малък ъгъл, но Чворович лови.

12' СТРАХОТЕН УДАР НА НЕДЕЛЕВ В НАПРЕЧНАТА ГРЕДА!

14' Нова опасна атака за Ботев. Ндонгала се измъква от Цветкович по фланга и центрира остро в наказателното поле, но Холмар чисти точно пред Диого.

30' Без чисти положения в мача.

39' Левски атакува, но не може да преодолее отлично подредената защита на Ботев.

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

47' Густаво нахлува в наказателното поле, но си затваря ъгъла и Митрев избива в корнер.

50' Страхотен пробив на Горанов завършва с удар, от който Левски печели корнер.

51' Слаб удар на Яблонски, Чворович лови.

56' Удар на Неделев от дистанция, право в ръцете на Митрев.

62' Грешка в защитата на Левски, но Кампос не успява да нанесе решаващия удар от движение.

66' ГРЕДА И ЗА ЛЕВСКИ! След изпълнение на корнер, Вутов засича с глава, но в напречния стълб.

76' ШАНС ЗА БОТЕВ! Удар на Густаво без подготовка, Митрев избива.

83' Изстрел на Гомес от фаул, право в ръцете на Чворович.

89' ГОООООООЛ! Левски повежда! Паулиньо намира Прохазка, той центрира успоредно на голлинията, където Димов отклонява в собствената си врата за 1:0!

90' Удар на Обертан, Чворович спасява.