Левски влиза в мача във великолепна форма и настроение, след като се класира за финал за Купата на България, отстранявайки напълно заслужено големия съперник ЦСКА.

Галерия

В последния кръг "сините" размазаха с 4:0 Берое насред Стара Загора и демонстрираха отлична игра. С успеха столичани си върнаха 3-то място, за което се борят точно със заралии.

От своя страна Ботев официално короняса Лудогорец със седма поредна титла след 2:1 над ЦСКА в Пловдив. "Канарчетата" се борят за място в Топ 4, но изостават с 6 точки от Берое, което ги задължава да спечелят на "Герена".

Гледайте мача на живо ТУК!

Левски - Ботев 3:2

Голмайстори: 0:1 Пауло (31), 0:2 Петков (33), 1:2 Паулиньо (70), 2:2 Ривалдиньо (85-д), 3:2 Паулиньо (90)

Лешски: Николай Кръстев, Ивайло Найденов, Холмар Ейолфсон, Аймен Белаид, Афонсо Фигейредо, Нелуц Рошу (78-Юруков), Васил Панайотов, Антъни Белмонт, Жерсон Кабрал, Станислав Иванов (46-Ривалдиньо), Габриел Обертан (46-Паулиньо)
Треньор: Делио Роси

Ботев: Кайзер; Филипов, Терзиев, Пиргов, Марин; Неделев (69-Ндонгала), Бризола Юсеин, Кампос; С. Петков, Ж. Пауло (63-Балтанов)
Треньор: Николай Киров

София, ст.: "VIVACOM Арена Георги Аспарухов"
Съдия: Стефан Апостолов
Жълти картони: Холмар, Белаид, Фигейредо (Левски); Петков, Филипов (Ботев)

Най-интересното по минути:

1' Начало на мача.

8' Мудно начало на мача.

14' Страхотен пробив на Обертан отдясно, стига до аутлинията и връща към Станислав Иванов, който не успява да стреля.

18' Опасен удар на Неделев от фаул, покрай целта.

25' Опасен удар на Кампос, топката минава над вратата.

28' Контра за Ботев, Пауло напредва, но ударът му в далечния горен ъгъл е много неточен.

31' ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Марин пресича пас на Белмонт в половината на гостите, изпреварва Найденов и стига до пеналта. Оттам подава към Пауло, който от идентична позиция от пропуска в 28-ата минута шутира, но този път много по-добре и извежда пловдивчани напред!

33' ГООООЛ! Ботев повежда с 2:0! При атака отдясно Филипов с пета намира Бризола, който центрира между двамата централни защитници на точката за дузпата. Там Стивън Петков с удар от въздуха удвоява преднината на гостите!

36' Странно положение в мача! Марин режи във вратарското поле на Ботев, Панайотов стреля от дистанция право в тялото на падналия футболист, след което топката е изчистена в корнер пред връхлитащия Станислав Иванов.

37' ШАНС ЗА ЛЕВСКИ! От последвалия ъглов удар Холмар засича с глава, но Кайзер спасява

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

48' ПРОПУСК ЗА ЛЕВСКИ! Мощен удар на Кабрал, вратарят избива.

62' СТРАХОТЕН ШАНС ЗА БОТЕВ! Петков е намерен на границата на вратарското поле и засича от движение, но в аут.

70' ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Рошу намери Паулиньо на точката за дузпата и бразилецът не бърка, за да намали изоставането на "сините".

76' Удар на Панайотов, Кайзер спасява.

78' Изстрел на Ндонгала, Кръстев сигурно лови.

84' ДУЗПА ЗА ЛЕВСКИ, след като Филипов спъва Паулиньо.

85' ГОООООЛ! Ривалдиньо не греши от бялата точка и вкарва първия си гол за Левски!

88' ШАНС ЗА БОТЕВ! Опасен удар на Ндонгала, Кръстев с чудесен плонж избива.

90' ГОООООЛ! Левски прави пълен обрат! Кайзер спасява удар на Кабрал, но при добавката Паулиньо не бърка!

90' Удар на Бризола излиза в аут.