Септември - Левски, среща от 18-ия кръг на Първа лига. Стадион "Васил Левски", 17.30 часа.

"Сините" излизат за задължителни три точки след изцепките през последните седмици, ако искат да останат в борбата за титлата.

Септември е един от двата участника в настоящия сезон на Първа лига, които не са побеждавали Левски. От общо 9 изиграни мача между двата отбора балансът е 9 победи за "сините" и 2 равенства.

Можете да гледате мача на живо в интернет ТУК!

Станаха ясни титулярните състав на Септември и Левски. Очаквано Крис Гади повежда атаката на символичните домакини. Опитният Борис Галчев е оставен на пейката, а в халфовата линия действат Яя Меледже и Фабиано Алвеш. Капитанът Янко Георгиев застава на вратата.

За Левски Давиде Мариани сяда на пейката за сметка на Антони Белмонт. Нуно Рейш започва до Давид Яблонски в центъра на защитата, докато Милош Цветокович и Хали Тиам се завръщат след наказания. В предни позиции до Жерсон Кабрал и Паулиньо ще играят Станислав Костов и Габриел Обертан. Двамата имат по 3 гола срещу Септември, което е рекорд в съперничеството между двата отбора.

Септември – Левски 2:2

Голмайстори: 0:1 Костов (60), 1:1 Ив. Стоянов (66), 1:2 Кабрал (80-д), 2:2 Будинов (90)

Септември: Янко Георгиев, Александру Бенга, Георги Русев, Георги Стоичков, Иван Стоянов, Иван Тилев (78-Галчев), Ишмаел Байду, Крис Гади (83-Будинов), Меледже (87-Николов), Стилиян Николов, Фабиано Алвеш
Треньор: Мариян Христов

Левски: Божидар Митрев, Иван Горанов, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Нуно Рейш, Хали Тиам, Антони Белмонт (58-Мариани), Габриел Обертан, Паулиньо, Жерсон Кабрал (90-Найденов), Станислав Костов (87-Буш)
Треньор: Славиша Стоянович

София, ст.: "Васил Левски"
Съдия: Петър Костадинов
Жълти картони: Алвеш, Стоянов, Русев (Септември); Яблонски (Левски)
Червен картон: Алвеш 81' (Септември)

Най-интересното по минути:

1' Начало на мача.

7' Удар на Паулиньо от въздуха излиза в аут.

14' ПРОПУСК ЗА СЕПТЕМВРИ! Ишмаел Байду отправя истински снаряд от дистанция и Митрев не се намесва добре, но при втория опит лови топката.

18' И отново Байду. Атакуващият халф засича с глава, но покрай целта.

19' Левски още не може да създаде чисто голово положение.

22' ГРЕДА ЗА ЛЕВСКИ! Кабрал стреля от фаул, Георгиев не се намесва добре и топката минава през ръцете му. Напречният стълб обаче спасява Септември, а при добавката Яблонски е спрян от Иван Стоянов.

25' КАКЪВ ПРОПУСК ЗА СЕПТЕМВРИ! Георги Русев прави двойно подаване с Иван Тилев, с което защитата на Левски е матирана. Халфът се озовава на чиста позиция в наказателното поле и стреля, но рикошет спасява Митрев.

34' Далечен удар на Тилев, Митрев спасява.

35' НОВА ДОБРА АТАКА ЗА СЕПТЕМВРИ! Русев стреля по диагонала и Митрев не се намесва добре. Топката рикошира в Нуно Рейш, което позволява на вратаря да я лови пред погледите на двама съперникови футболисти.

43' НОВА ГРЕДА ЗА ЛЕВСКИ! Обертан центрира в наказателното поле, Костов се разминава с топката и десният стълб спасява Георгиев. Положението обаче беше случайно, отколкото плод на добра атака за "сините".

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

54' ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА СЕПТЕМВРИ!  Александру Бенга засича с глава и вкарва, но голът е правилно отменен за фаул в атака срещу Хали Тиам.

60' ГООООООЛ! Левски повежда! Кабрал центрира отляво, Костов е оставен непокрит и с глава открива резултата!

66' ГОООООЛ! Тилев стреля от фаул, Митрев избива. После се създава разбъркване в наказателното поле и Иван Стоянов отблизо изравнява!

67' ШАНС ЗА ЛЕВСКИ! Костов стреля от добра позиция в аут.

71' Мариани се завърта и шутира силно, но покрай дясната греда.

73' Мариани центрира от фаул, Рейш засича, но Георгиев лови.

76' Удар на Мариани от фаул, топката излиза в аут.

79' ДУЗПА ЗА ЛЕВСКИ! Обертан с отличен пас извежда Горанов, който е повален в наказателното поле от Байду!

80' ГОООООЛ! Кабрал стреля в десния ъгъл и матира Георгиев за 2:1!

82' Втори жълт картон за Алвеш!

85' ПРОПУСК ЗА СЕПТЕМВРИ! Мощен удар на Галчев от фаул минава на милиметри от целта!

90' Паулиньо и Обертан излизат сами срещу Галчев и вратаря. Бразилецът решава да играе сам и ударът му излиза в аут.

90' ГОООООООЛ! Драмата е пълна! С човек по-малко Септември изравнява! Будинов със задна ножица от границата на наказателното поле изравнява резултата!