Галерия

Левски приема Ботев Пловдив в един от най-интересните мачове от плейофите на Първа лига. Двата отбора са съседи в класирането, въпреки че целите им са различни, тъй като "сините" имат 9 точки преднина пред съперника.

Мачът Левски – Ботев Пловдив в снимки

Левски е в серия от 21 поредни победи над Ботев вкъщи. Последният мач в столицата завърши 4:1 за домакините и беше от редовния сезон на първенството. Два гола тогава отбеляза Станислав Костов. Последният успех на гостите тук датира от 1 юни 1997 г. с 1:0,  а общият баланс в София е 52 победи за Левски, 7 равенства и 8 поражения.

Вижте класиранете в Първа лига

Георги Дерменджиев залага от 1-ата минута на Станислав Костов и Валери Божинов. Бившият нападател на Ювентус и Манчестър Сити действа зад голмайстора на "сините". Дебют като титуляр за Левски прави Еркебулан Сейдахмет, който игра по десния фланг. Живко Миланов очаквано e предпочетен пред Милош Цветкович и излиза с капитанската лента. Давид Яблонски и Нуно Рейщ са партньори в центъра на защитата.

Гледайте мача на живо от този линк

Александър Тонев стартира мача и ще запише първи минути за Ботев Пловдив. До момента миналият през Селтик и Астън Вила футболист не е носил "жълто-черния" екип в официална среща, защото беше контузен. Той заема мястото на Тодор Неделев, който е с травма. Сблъсъкът за гостите започват още Антонио Вутов и капитанът Лъчезар Балтанов, който се завръща след изтърпяно наказание.

Левски – Ботев Пловдив 1:1

Голмайстори: 1:0 Мариани (35-д), 1:1 Димитров (47)

Левски: Николай Михайлов; Живко Миланов, Давид Яблонски, Нуно Рейш, Иван Горанов; Мартин Райнов; Еркебулан Сейдахмет (76-Вашчук), Давиде Мариани (85-Кабрал), Паулиньо; Валери Божинов (46-Буш), Станислав Костов
Треньор: Георги Дерменджиев

Ботев: Даниел Кайзер; Филип Филипов, Кристиян Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо (86-Карачанаков); Радослав Терзиев; Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Васил Шопов (90-Апостолов), Александър Тонев (60-Доре); Антонио Вутов
Треньор: Николай Киров

София, ст.: "Георги Аспарухов"
Съдия: Никола Попов
Жълти картони: Яблонски, Паулиньо, Горанов, Буш (Левски), Терзиев, Балтанов, Вутов (Ботев)