Уважаеми читатели на Gol.bg, продължаваме да ви представяме рубриката ни "Фен зона".
В нея ще имате възможност всеки един от вас да напише/изкаже вижданията си по важен за него спортен/футболен въпрос.
Материалите ви ще бъдат публикувани в сайта, като авторските права остават в полза на Gol.bg.
Сега е моментът да излеете мъката и възхвала за любимите си отбори и личности. Днес публикуваме материал на Живко Роев, който обръща внимание на битката за шефското място в БФС.
Изпращайте вашите материали на info@gol.bg.
В светлината на кампанията за избор на нов ръководител на БФС, се чуват все повече и от почти всички ъгли суперлативи за досегашния главен администратор на футбола у нас. Не мисля, че поговорката „за отишлия си или добро, или нищо” се отнася за г-н Михайлов. Ясно е, че битка ще има, а реален избор – предстои да видим!
Интересно е как след 12-13 години в режим на почти предизвестени избори за президент на БФС, повечето системни играчи-критици на футболната система и нейния ръководител у нас изведнъж започнаха да хвалят свършеното през годините. Не, че нямаше и добри моменти, и не, че трябва да се отричат те, само заради несвършеното добро през същото това време, но това издава голямото лицемерие, а може би и същностен страх в тези среди.
Излиза, че в рамките на мандата от 12-13 години, тъй като е нямало реална алтернатива в условията на избори и смяна на политиката, то единственото, което е могло недоволните да правят е ... да са недоволни и да „псуват” управлението на избрания от тях единствен кандидат.
Когато, обаче, най-сетне има реална възможност за качествена промяна на нещата или поне възможност за провеждане на истинска битка (респ. избор), т.е. шанс най-малкото за по-детайлен, публичен и аргументиран анализ и дебат върху състоянието на този спорт у нас, започва да се отрича появилата се алтернатива... и то най-силно от недоволните системни играчи-критици!
Съжалявам, че точно тази метафора ще използвам, но ситуацията заприличва на мъж, който избира да стои с жена си, само, защото тя му позволява да я малтретира (физически и психически) и е дискретна. А всъщност той го прави, именно, защото не харесва нещо в нейното поведение!
За да избере да бъде с друга жена, то той трябва да е сигурен, че втората ще има по-добро поведение от първата. Т.е. да бъде жена с достойнство. Разбира се, всеки нормален мъж ще избере и иска да бъде именно с такава жена. Проблемът е, че в даден момент подобната жена няма да иска да бъде с такъв мъж вече и ще го разобличи. Ще покаже неговата същност!
Парадоксално е, че почти всички пряко заинтересовани лица и групи със специфични интереси не харесваха в годините досега безалтернативния Михайлов и екипа му, а когато днес имат реална възможност за избор на друг модел на развитие и промяна, започнаха да го харесват, лансират, та и защитават!
Дали това се дължи на профила на личността и биографията на другия кандидат, Любослав Пенев, или е израз на патологичното лицемерие и комплекси, натрупани в тази област на обществения живот у нас? Или има други, много по-сериозни причини и фактори, които не позволяват да има резки движения „в лодката”? Или от всичко по малко...
Определено профилът на г-н Пенев предразполага към разкриване и дълго задържане на лицемерието в тези среди, но той също така предразполага към мнителността, която всеки от нас по тези земи има. Мнителност, която все пак има своята професионална обективна дефиниция – „time inconsistency - времева непоследователност”.
По същество, това е ситуация от икономиката, където дадена държава обещава на даден инвеститор, че ще го подпомогне с някакви държавни стимули и мерки само и само да я избере и построи завод в нея. Заводът идва все пак, а държавата забравя да си изпълни във времето своето обещание, което е дала на инвеститора по-рано. Може би именно този страх кара критиците, а сега апологети на сегашния президент да не искат промяната на кандидат-президента. Жалко е обаче, че са забравили какво им е обещавал сегашния шеф на БФС и не са се борили ефективно досега с феномена времева непоследователност...
Каквото и да стане, то е ясно, че именно т.нар. футболни хора ще изберат как да се развива този спорт у нас, поне до следващото световно първенство по футбол. Поне формално. Като потребители на продукта футбол, другите люде можем (отново) само да наблюдаваме развръзката отстрани.
Материал на Живко Роев








"Децата за мир на планетата": Посланието на тазгодишната Асамблея на мира
ЧСИ предлагат: Да се въведе доброволно извънсъдебно събиране на вземания
Димитър Манолов: Единственото, на което държавните служители имат право, е безплатно погребение
Евертон Бала спаси "Левски" от загуба срещу "Ботев" (Враца)
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа
3 храни, които да не ядете след изтичането на срока на годност
Цветанов за "Баба Алино": Всичко е станало със съгласието на тогавашния премиер
Вучич на митинг в Белград: Това са последните ми дни и седмици като президент
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Физиев с брутален нокаут в Баку
Шара Булет оцеля след нокдаун и пречупи Мишел Перейра в Баку
Матеус Камило с гръмка победа над Садихов пред родната му публика
Станислава Атанасова със сребро на европейското по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар22:54 | 15 яну 2018 г.
22:46 | 15 яну 2018 г.
Напиши коментар