Стартира процедурата по освобождаването на Христо Стоичков като почетен (нещатен) консул на Република България в Кралство Испания със седалище в Барселона и с консулски окръг, обхващащ територията на автономна област Каталуния и автономна област Арагон. Това съобщиха от Министерство на външните работи (МВнР).
Предстои след вътрешна съгласувателна процедура решението да бъде разгледано от Министерския съвет.
Христо Стоичков е назначен за почетен консул с решение на Министерския съвет №585 от 29 юли 2011 г. През последните няколко години дейността му като почетен консул е затруднена поради обстоятелството, че той пребивава основно в САЩ. В допълнение следва да се има предвид, че в бъдеще ефективното изпълнение на функциите на почетен консул от страна на г-н Стоичков ще бъде възпрепятствано поради усложняване на комуникацията му с официалните власти на Кралство Испания заради последните му публични изяви.
Кралство Испания е стратегически партньор и приятел на България, поддържаме отлични двустранни отношения на всички равнища и интензивно сътрудничество във всички области от взаимен интерес, подчертават още от МВнР.
Припомняме ви, че Кралство Испания не желае вече Христо Стоичков да изпълнява длъжността почетен консул на България в Барселона, след като в интервю за мексиканската телевизия Унивижън Христо Стоичков разкритикува властите в страната за полицейските бруталности по време на опита за референдум за независимост на Каталуня.
Камата обвини вицепремиера на Испания Сорая Саенс де Сантамария, че е последователка на диктатора Франко.
"Дядо й е франкист, баща й е франкист, тя е франкист и дори и синът й е франкист", каза Стоичков в типичния си стил и призова Сантамария да подаде оставка, защото е пратила полицията да бие невинни хора по време на референдума.
Сорая Саенс де Сантамария от своя страна обяви, че ще съди Стоичков заради квалификациите, но беше засегната най-вече от намесването на непълнолетния й син, като не се трогна от последвалото извинение на Камата.







Рецепта от тефтера на баба: Празнична питка
Три зодии ще се къпят в пари в седмицата от 15 до 21 декември
Чести грешки, които допускаме при носенето на парфюм
Учени създадоха почти невидима изолация за прозорци
Коремните мазнини след 50 години повишават риска от смърт с цели 83%
Какво представляват Социалните предприятия за хора с увреждания?
Древно езеро, изчезнало преди 100 000 години, се появи отново
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Роберта Хаджийска на полуфинал в Киенбаум
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар00:42 | 11 окт 2017 г.
22:42 | 10 окт 2017 г.
22:01 | 10 окт 2017 г.
20:12 | 10 окт 2017 г.
18:45 | 10 окт 2017 г.
18:08 | 10 окт 2017 г.
17:47 | 10 окт 2017 г.
17:39 | 10 окт 2017 г.
17:18 | 10 окт 2017 г.
16:46 | 10 окт 2017 г.
Напиши коментар